РК Металург

ДОДЕКА МЕТАЛУРГ ИГРАШЕ СО Н.Р.КИНА, АРАМИИ НИ ГИ “ОЧИСТИЈА“ СОБИТЕ

25.08.2012

Непријатен инцидент се случи на самиот крај од турнирот во Новиград. Додека Металург ја играше средбата со селекцијата на Кина, крадци влегоа во хотелските собите на...

читај повеќе >

ТУРНИРОТ ВО НОВИГРАД ГО ЗАВРШИВМЕ СО ПОБЕДА НАД КИНА

24.08.2012

Металург ја совлада селекцијата на Кина во својот последен натпревар од “Истриа хандбал Купот“. Резултатот од средбата е 22:19 (11:10). Според водството на нашата екипа, Металург...

читај повеќе >

УШТЕ ЕДЕН ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ

23.08.2012

Турнирот во Новиград ќе му остане во лошо сеќавање на нашиот клуб. И не само поради двата врзани порази и огромниот неуспех против “децата“ на Загреб. Залажани од добрите...

читај повеќе >

РК МЕТАЛУРГ ЗАГУБИ ВО ПРВОТО КОЛО НА “ИСТРИА ХАНДБАЛ КУП“

23.08.2012

Ракометарите на Металург ја загубија средбата од првото коло на “Истриа хандбал Купот“. Поразени сме од шампион на Словенија со резултат 22:21 (11:9). Како што е познато со оваа...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ УТРЕ ЌЕ НАСТАПИ НА ТУРНИРОТ “ИСТРИА ХАНДБАЛ КУП“

21.08.2012

Металург во Новиград стигна околу 15.00 часот и се смести во хотел кој се наоѓа на само 200 метри од салата во која ќе се игра турнирот. Во составот на нашиот шампион ги нема Станиќ...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ Е ПОБЕДНИК НА ЈУБИЛЕЈНИОТ 40-ТИ “СТРУШКИ РАКОМЕТЕН ТУРНИР“

18.08.2012

По две освоени трети места, во своите претходни настапи, Металург конечно дојде и до победничкиот пехар. Во финалната средба на јубилејниот 40-ти “Струшки ракометен турнир“,...

читај повеќе >

РК МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДА БРЕСТ МЕШКОВ

17.08.2012

Во второто коло од јубилејниот, 40-ти “Струшки ракометен турнир“, РК Металург го совлада белорускиот претставник Брест Мешков со резултат 26:23 (12:10). Со оваа победа нашиот...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР ОДРЖА ПРЕДАВАЊЕ

16.08.2012

Во склопот на “Струшкиот ракометен турнир“ се организираат и предавања на еминентни ракометни тренери. Денес предавање одржа тренерот на Металург Лино Червар а насловот...

читај повеќе >

СТАРТУВАШЕ “СТРУШКИОТ РАКОМЕТЕН ТУРНИР“. МЕТАЛУРГ ДОЈДЕ ДО ПРВАТА ПОБЕДА

16.08.2012

Стартуваше јубилејниот “40-ти Струшки ракометен турнир“. Во првиот натпревар се сретнаа екипите на Струга и Динамо Минск. Победи многу поквалитетниот белоруски шампион со...

читај повеќе >

РК МЕТАЛУРГ И “КОЛИБРИ“ КАЈ МАЛИТЕ СПОРТСКИ ХЕРОИ ОД ДОМОТ “11 ОКТОМВРИ“И

14.08.2012

Eден сребрен медал во скок во далечина, четврто место во пинг-понг и во шах, титула - најдобар голман и победа над Хрватска во мал фудбал, со која им го нанесовме првиот пораз на...

читај повеќе >