РК Металург

БЕСПЛАТНО НА ФАЈНАЛ ФОРОТ ВО СЕХА ЛИГА

11.04.2012

Фајнал форот на машката Регионална (СЕХА) лига ќе се одржи во загребска “Арена“ на 14 и 15 април. Металург ќе настапи веќе во првиот полуфинален натпревар против Татран од...

читај повеќе >

РК МЕТАЛУРГ ВО СРЕДА СЕ ВКЛУЧУВА ВО ПЛЕЈ ОФОТ НА ПРВЕНСТВОТО НА МАКЕДОНИЈА

09.04.2012

Конечно и РК Металург се вклучува во државното првенство на Македонија каде ќе настапи во плеј офот. Во среда и четврток на ред се две средби со Овче Поле и Тинекс Пролет....

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ НЕ Е ВО ВОЈНА СО НИКОГО

08.04.2012

Едно соопштение ставено на фејсбук страница Р.К. Металург дигна многу прашина и некаде веќе се појавија наслови дека влегуваме во војна против Шундовски, Лазаров и...

читај повеќе >

РЕАЛИЗИРАНА Е ХУМАНИТАРНАТА ПОМОШ НА МЕТАЛУРГ

05.04.2012

Денес е реализиран еден од хуманитарните проекти на Металург. Дневниот центар за лица со церебрална парализа ги доби потребните маси набавени со средства на Металург. Во...

читај повеќе >

КРАЈ НА СЕХА СЕЗОНА. ИЗВЛЕЧЕНИ СЕ ПОЛУФИНАЛНИТЕ ПАРОВИ ОД ФАЈНАЛ ФОРОТ ВО СЕХА ЛИГА

04.04.2012

Денес во Загреб се извлечени полуфиналните парови oд фајнал форот во првата сезона на СЕХА лига. Паровите ги извлече новинарот од “Вечерен лист“, Дамир Мрвец. Еве го и...

читај повеќе >

РЕТРОСПЕКТИВА НА НАШИОТ ПАТ ВО ЛИГА НА ШАМПИОНИ

27.03.2012

Металург ја одигра својата најдобра сезона во најсилното натпреварување во светот, Лигата на шампиони. Оставивме белег во целокупното натпреварување и постигнавме резултат...

читај повеќе >

METАЛУРГ НЕМА ДА ГО ИГРА НАТПРЕВАРОТ СО ВАРДАР ПРО

26.03.2012

Металург нема да го игра натпреварот со Вардар ПРО. До седиштето на СЕХА лига е испратено следното соопштение: До Претседател на СЕХА лига, г-дин Санди Шола Комесар на СЕХА...

читај повеќе >

ЕДНОГЛАСНО МИСЛЕЊЕ НА МАКЕДОНСКАТА СПОРТСКА ЈАВНОСТ: МЕТАЛУРГ ТЕШКО ОШТЕТЕН СО ОДЛУКАТА НА ШПАНСКИОТ АРБИТАР

26.03.2012

Како никогаш досега, едногласно е мислењето на нашата спортска јавност околу спорната 53 минута која во многу ја определи судбината на напреварот. Во моменти кога бевме на...

читај повеќе >

ЕВРОСЕЗОНАТА НА МЕТАЛУРГ ДОЈДЕ ДО СВОЈОТ КРАЈ

25.03.2012

Завршија настапите на Металург во Лига на шампиони. Нашиот тим е поразен во Загреб од истоимената екипа со резултат 21:26 (10:12). Загреб поведе од првата минута и го задржа...

читај повеќе >

СИТЕ ПАТИШТА ВОДАТ КОН ЗАГРЕБ

23.03.2012

Ден пред исклучително важниот реванш натпревар против екипата на Загреб, Металург ги заврши своите подготовки. Се е спремно, екипата ќе се собере во 14.45 часот, а летот за...

читај повеќе >