РК Металург

И ОФИЦИЈАЛНО – ХАСЛУМ ДОМАЌИН НА КВ. ГРУПА 2. МЕТАЛУРГ ЌЕ ПАТУВА ВО НОРВЕШКА

17.07.2012

Веќе нема никакви дилеми околу организаторот на квалификациската група во која ќе игра и Металург. Тоа е екипата на Хаслум. Ова е и официјално потврдено од канцеларијата на...

читај повеќе >

ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ – ЗАШТИТНО ЛИЦЕ НА ЗДРАВЈЕ РАДОВО

11.07.2012

Филип Миркуловски е новото заштитно лице на “Здравје Радово“. Популарноста на Филип е доволна гаранција за добрата продажба на новата линија сокови за растворање -...

читај повеќе >

ПОВТОРНО НЕШТО “КОЧИ“ ВО СЕХА ЛИГА

09.07.2012

Кога сите помисливме дека СЕХА лига овој пат многу посеризно ќе ја стартува сезоната, кога клубовите постигнаа општа согласност околу непроменливоста на датумите на...

читај повеќе >

И ПОВТОРНО ОКОЛУ СЕХА ЛИГА. БРЕСТ МЕШКОВ ЌЕ НАСТАПУВА ВО СЕХА ЛИГА ?

08.07.2012

Регионалната (СЕХА) лига продолжува со изненадувањата по принцип “топло-ладно“. Колку што не разочара “Меморандумот за соработка“, толку не израдува веста лиферувана од...

читај повеќе >

КАКВА Е НАШАТА ГРУПА ? КАКВИ СЕ НАШИТЕ ШАНСИ ?

06.07.2012

Металург денес ги доби своите евентуални противници во групната фаза на Лига на шампиони. Под услов да не “киксираме“ во квалификациите, ќе се сретнеме со силни екипи со кои...

читај повеќе >

KОПЕНХАГЕН, ГОРЕЊЕ, КИЕЛЦЕ, ШАМБЕРИ И СТ.ПЕТЕРСБУРГ ЌЕ БИДАТ ПРОТИВНИЦИ НА МЕТАЛУРГ АКО ГИ ПРОЈДЕМЕ КВАЛИФИКАЦИИТЕ

06.07.2012

Пред малку во седиштето на “Адидас“ со ждрепка се извлечени составите на групите за Лига на шампиони. Ждрепката беше од полудиригиран карактер при што се внимаваше во иста...

читај повеќе >

УТРЕ НОВА ЖДРЕПКА , ЌЕ СЕ ИЗВЛЕКУВААТ ГРУПИТЕ ЗА ЛИГА НА ШАМПИОНИ

05.07.2012

Седиштето на “Адидас“ во Германија утре ќе биде центар на вниманието на европската ракометна јавност. Ќе се изврши извлекување на групите за Лига на шампиони. Почетокот на...

читај повеќе >

СО ШТО ЌЕ СЕ СООЧАТ НАШИТЕ ТРЕНЕРИ…

03.07.2012

Вчерашната ждрепка за составот на квалификациските групи за влез во групната фаза на Лига на шампиони ја разбрани македонската ракометна јавност која се подели околу...

читај повеќе >

НАШИ РЕАКЦИИ ПО ПОВОД ДЕНЕШНАТА ЖДРЕПКА

03.07.2012

Наши реакции, по повод денешната ждрепка. Ристо Чокрев, претседател на РК Металург: “Лично очекував да имаме полесна ждрепка, па дури и да играме само бараж дуел. Меѓутоа,...

читај повеќе >

РЕЛАТИВНО ЛЕСНА ГРУПА ЗА РК МЕТАЛУРГ. ОДИМЕ ВО НОРВЕШКА

03.07.2012

Пред малку во Виена заврши ждрепката за состав на квалификациските турнири за влез во главната фаза на Лига на шампиони. РК Металург доби релативно лесна група во која...

читај повеќе >