РК Металург

КОНЕЧНО ПАДНА И ЗАГРЕБ

19.03.2012

Многу работи, оваа сезона, на Металург му се случуваат за прв пат. Така, прв пат во нашата историја е совладан и големиот Загреб. Во рововска битка на две одлични екипи,...

читај повеќе >

ОФИЦИЈАЛНИТЕ НАТПРЕВАРИ НА МЕТАЛУРГ ВО СЕЗОНА 2011/12

18.03.2012

Во сезона 2011/12, до овој момент, Металург одигра 31 натпревар. Две средби се одиграни во квалификациите за групната фаза во Лига на шампиони, 10 во групната фаза на Лига на...

читај повеќе >

УТРЕ НЕ ЧЕКА НОВА БИТКА

17.03.2012

Постепено влегуваме во последната и главна фаза на тековната сезона. Сега треба да ги собереме плодовите од напорната работа. Се боревме во многу спортски битки. Се боревме...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЈА

16.03.2012

Конгресната сала во С.А.“Борис Трајковски“ беше претесна да ги прими сите заинтересирани новинари од нашите печатени, ТВ и електронски медиуми.Точно на пладне започна...

читај повеќе >

ЗАВРШИ НАГРАДНАТА ИГРА НА МЕТАЛУРГ

15.03.2012

Точно во 20.00 часот заврши наградната игра на Металург. Овој пат учествуваа многу повеќе наши фанови и имаа многу повисоки резултати него минатиот пат. Сепак петорица меѓу нив...

читај повеќе >

НОВА МАКЕДОНИЈА ПОДАРУВА ТЕТРАТКА СО ЛИКОВИТЕ НА НАШИТЕ РАКОМЕТАРИ

14.03.2012

Саботниот број на весникот Нова Македонија на читателите ќе им донесе невообичаен поклон. Се работи за тетратка со ликовите на двајца наши ракометари, Филип Миркуловски и...

читај повеќе >

ПЛЕЈ ОФ ВО ПРВЕНСТВОТО НА МАКЕДОНИЈА: МЕТАЛУРГ И ВАРДАР ПРО ЌЕ СЕ СРЕТНАТ ВО 5 И 10 КОЛО

14.03.2012

Денес во просториите на РФМ се извлечени натпреварувачките броеви за плеј оф и плеј аут во Вип Супер машка лига. За плеј офот се извлечени следните броеви: 1. РК Пелистер 2. РК...

читај повеќе >

ИЗВИЃАЧ ГО ПРЕТРПЕ СВОЈОТ НАЈТЕЖОК ПОРАЗ ВО СЕХА НАТПРЕВАРИТЕ

13.03.2012

Денешниот натпревар помеѓу комбинираниот состав на Металург и екипата на Извиѓач не ги донесе очекуваните возбудувања. Металург се справи со гостите од Љубушки многу...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ДЕНЕСКА СО ИЗВИЃАЧ, ВАРДАР – ЗАГРЕБ…?

13.03.2012

Статијата е превземена од Македонски Спорт. -------- Металург денеска со Извиѓач, Вардар - Загреб...? Екипата на Металург продолжува да игра по два натпревари неделно во пресрет...

читај повеќе >

СТАРТУВА НОВАТА НАГРАДНА ИГРА НА МЕТАЛУРГ

12.03.2012

Во овој момент стартува новата наградна игра на Металург. Правилата се стари: 1. Треба да одберете една фотографија од галериите на нашиот сајт (сениорска машка екипа). 2. Да ја...

читај повеќе >