РК Металург

МЕТАЛУРГ ЗАМИНУВА ВО ЗАГРЕБ

13.04.2012

Металург денес заминува во Загреб. Помал дел од екипата и дел од раководството ќе замине со утринскиот лет, остатокот после пладне со летот во 16.00 часот. Дел од вработените ќе...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ПРОКНИЖИ НОВИ БОДОВИ

12.04.2012

Металург продолжи со настапите во домашниот плеј оф. Денес е извојувана победа над солидниот состав на Тинекс Пролет со резултат 20:12, полувреме 11:8. Металург го одигра...

читај повеќе >

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЈА НА РК МЕТАЛУРГ

12.04.2012

Точно во 12.00 часот во хотелот “Александар Палас“ се одржа пресконференција на РК Металург. Пред бројните новинари, Металург изнесе две теми кои се повод за закажаната...

читај повеќе >

ПЛЕЈ ОФ ПОБЕДА ЗА ЗАГРЕВАЊЕ

11.04.2012

РК Металург ја започна битката за новата титула во домашното првенство. Патот кон тронот води низ 10 натпревари во домашниот плеј оф. Денес Металург ја одигра првата средба и...

читај повеќе >

БЕСПЛАТНО НА ФАЈНАЛ ФОРОТ ВО СЕХА ЛИГА

11.04.2012

Фајнал форот на машката Регионална (СЕХА) лига ќе се одржи во загребска “Арена“ на 14 и 15 април. Металург ќе настапи веќе во првиот полуфинален натпревар против Татран од...

читај повеќе >

РК МЕТАЛУРГ ВО СРЕДА СЕ ВКЛУЧУВА ВО ПЛЕЈ ОФОТ НА ПРВЕНСТВОТО НА МАКЕДОНИЈА

09.04.2012

Конечно и РК Металург се вклучува во државното првенство на Македонија каде ќе настапи во плеј офот. Во среда и четврток на ред се две средби со Овче Поле и Тинекс Пролет....

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ НЕ Е ВО ВОЈНА СО НИКОГО

08.04.2012

Едно соопштение ставено на фејсбук страница Р.К. Металург дигна многу прашина и некаде веќе се појавија наслови дека влегуваме во војна против Шундовски, Лазаров и...

читај повеќе >

РЕАЛИЗИРАНА Е ХУМАНИТАРНАТА ПОМОШ НА МЕТАЛУРГ

05.04.2012

Денес е реализиран еден од хуманитарните проекти на Металург. Дневниот центар за лица со церебрална парализа ги доби потребните маси набавени со средства на Металург. Во...

читај повеќе >

КРАЈ НА СЕХА СЕЗОНА. ИЗВЛЕЧЕНИ СЕ ПОЛУФИНАЛНИТЕ ПАРОВИ ОД ФАЈНАЛ ФОРОТ ВО СЕХА ЛИГА

04.04.2012

Денес во Загреб се извлечени полуфиналните парови oд фајнал форот во првата сезона на СЕХА лига. Паровите ги извлече новинарот од “Вечерен лист“, Дамир Мрвец. Еве го и...

читај повеќе >

РЕТРОСПЕКТИВА НА НАШИОТ ПАТ ВО ЛИГА НА ШАМПИОНИ

27.03.2012

Металург ја одигра својата најдобра сезона во најсилното натпреварување во светот, Лигата на шампиони. Оставивме белег во целокупното натпреварување и постигнавме резултат...

читај повеќе >