РК Металург

ДЕН ПОТОА…

12.09.2011

Вчерашниот натпревар со Хаслум од Норвешка кој, со својата неизвесност, атакуваше на нервите на сите што го сакаат Металург е зад нас. Без разлика дали норвежаните играа над...

читај повеќе >

МАКАБИ СОВЛАДАН, НА РЕД Е ХАСЛУМ

12.09.2011

Металург го совлада домаќинот на квалификациониот турнир, Макаби, со резултат 27:19 (13:7). Завршена е половина од работата, за останатото, утре ќе се пресметаме со Хаслум кој, во...

читај повеќе >

ПРАЗНИК НА РАКОМЕТОТ. БЛЕСКАВО ИЗДАНИЕ НА МЕТАЛУРГ

10.09.2011

Чекавме и дочекавме ! Бевме отсутни од европскиот врвен ракомет...се вративме со фанфари. Не немаше...еве сме. Долго го очекувавме денешниот ден, првиот натпревар во групната...

читај повеќе >

ОДРЕДЕН Е СОСТАВОТ НА ГРУПИТЕ ВО Л.Ш.

28.06.2011

По вчерашното извлекување на квалификационите групи, денес во Виена се одредени и групите во Л.Ш. Под услов да ги минат квалификациите, нашите екипи ќе настапат во група “Ц“...

читај повеќе >

ПОЗНАТИ ПРОТИВНИЦИТЕ НА РК МЕТАЛУРГ И ЖРК МЕТАЛУРГ ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА Л.Ш.

27.06.2011

Во Виена се извлечени квалификационите групи за влез во групното натпреварување во Л.Ш. РК Металург е извлечен во третата група: 1. Металург - Македонија 2. Хафнарфјордур -...

читај повеќе >

ЛИГА НА ШАМПИОНИ, СЕЗОНА 2011/12

24.05.2011

Во Келн, во понеделник, се одредени стартните позиции на клубовите во новата ЕХФ сезона, во Лигата на Шампиони, за мажи. Металург, како шампион на Македонија, е рангиран на...

читај повеќе >

КУПОТ Е НАШ

16.05.2011

РК Металург е освојувач на Купот на Македонија за 2011 година. Ова е трета, една по друго, а четврта вкупно, титула во Купот на нашата земја. Во финалето е победена екипата на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО СОПРЕ ВАРДАР ПРО ВО ПОЛУФИНАЛЕТО

14.05.2011

Четвртиот меѓусебен натпревар, меѓу Металург и Вардар, не донесе ништо ново. Металург прокнижи уште една победа, Вардар уште еднаш ја наведна главата. Двете екипи, во...

читај повеќе >

КУП НА МАКЕДОНИЈА ЗА МАЖИ, ПОЛУФИНАЛЕ И ФИНАЛЕ

11.05.2011

РК ПЕЛИСТЕР 08 ОРГАНИЗАТОР НА 1/2 ФИНАЛЕ И ФИНАЛЕ НА КУП НА МАКЕДОНИЈА – МАЖИ 1/2 финале - 14.05.2011 (сабота)  сала Младост-Битола ТВ-пренос А1 РК ПЕЛИСТЕР 08 - РК БОРЕЦ  17:15 ч. РК...

читај повеќе >

РК МЕТАЛУРГ Е ПОБЕДНИК НА 1/8 ФИНАЛЕ НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА, ГРУПА 2

09.04.2011

Со победата над екипата на Младост 09, РК Металург стана победник во 2-та група од 1/8 финале на Купот на Македонија. Вечерниот натпревар се претвори во поединечни егзибиции на...

читај повеќе >