РК Металург

СОНИШТАТА СТАНАА РЕАЛНОСТ

20.10.2012

Соништата станаа реалност ! Со години го градиме нашиот тим. Со години вложуваме средства и сили. Со години сонуваме еден ист сон - Металург во самиот европски врв. Дојде и тој...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ НА ЧЕКОР ОД СЛАВА

20.10.2012

Повторно сме во истата ситуација. Повторно нѐ очекува исклучително важен и тежок натпревар од Лигата на шампионите. Натпревар во кој нѐ прогласија за изразит фаворит, а тоа е...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

18.10.2012

Металург денеска одржа прес-конференција по повод претстојниот натпревар од четвртото коло во Лигата на шампионите, против екипата на Санкт Петербург. По уводот на...

читај повеќе >

ЛОВЌЕН ПОВТОРНО СТРАДАШЕ ВО “АВТОКОМАНДА“

17.10.2012

Во петтото коло од регионалната СЕХА-лига, Металург високо го совлада тимот на Ловќен од Цетиње, со резултат 32:19 (14:8). На овој натпревар за Металург не настапи повредениот...

читај повеќе >

НАВИВАЈ ЗА МЕТАЛУРГ – ПОМОГНИ МУ НА БОРО

15.10.2012

Металург продолжува со успесите во ракометна Европа и со право можеме да кажеме дека прераснува во кошмар за сите противници во групата Ц од Лигата на шампионите. Но исто...

читај повеќе >

РИСТО ЧОКРЕВ: ПОКАЖАВМЕ ДЕКА СМЕ ЕКИПА СО КАРАКТЕР

14.10.2012

Претседателот на Металург, Ристо Чокрев, ни ја даде следната изјава: “Заедно со сите го делам задоволството од постигнатото во Лигата на шампионите. Ме радува нашиот успех,...

читај повеќе >

ЕВРОПА Е ВО НЕДОУМИЦА. КАДЕ Е КРАЈОТ НА НАШИТЕ МОЖНОСТИ ?

14.10.2012

Неверојатен старт има шампионот на Македонија. Три победи од три натпревари, две на двете досегашни гостувања. И најголемите оптимисти не предвидуваа такво нешто. Освоивме...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ТРГНУВА ВО НОВ ПОДВИГ

14.10.2012

Денеска е уште еден од оние денови кога сите со нетрпение го очекуваме настапот на Металург во Лигата на шампионите. Го очекуваме со нескриен оптимизам, но и со внатрешен...

читај повеќе >

ВИ ГО ПРЕТСТАВУВАМЕ НОВИОТ НАВИВАЧКИ ДРЕС НА МЕТАЛУРГ

11.10.2012

Во новата сезона Металург излезе со нов дрес. Во новиот дизајн, покрај обележјата на Металург, на ракавите е ставено македонското знаме Цената на новиот производ е 700 денари, а...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЕ ВРАЌА СО ТРИ БОДА ОД ДОБОЈ

09.10.2012

Втора победа на Металург во натпреварите од СЕХА-лигата. На гостувањето во Добој е совладана екипата на Слога, со резултат 26:23 (10:11). Металург настапи во комбиниран состав, без...

читај повеќе >