РК Металург

РАКЧЕВИЌ И СТАНИЌ СЕ ДЕЛ ОД НАЈДОБРОТО ВО ВТОРОТО КОЛО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

08.10.2012

Металург е се поблиску до реализација на замислените планови. Го имаме својот најдобар старт во досегашните настапи во Лигата на шампионите. Металург е дел на кратката листа...

читај повеќе >

НОВА МАГИЈА НА МЕТАЛУРГ

06.10.2012

Со нетрпение го очекувавме вчерашниот натпревар. И со доза страв. Ни требаше победа против нималку наивен противник, шампион на пресилната словенечка лига. Многумина од нас...

читај повеќе >

ПОБЕДАТА НИ Е ПОТРЕБНА, ГОРЕЊЕ МОРА ДА ПАДНЕ.

05.10.2012

Утрешната средба против екипата на Горење е централен спортски настан во нашата земја. Ни доаѓа противник што нема атрактивно име како Барселона, Атлетико Мадрид, Кил или...

читај повеќе >

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА МЕТАЛУРГ

04.10.2012

Металург денеска одржа прес-конференција по повод претстојниот натпревар од второто коло во Лигата на шампионите, против словенечката екипа Горење од Велење. На присутните...

читај повеќе >

И ТОА СЕ СЛУЧИ, МЕТАЛУРГ Е ПОРАЗЕН ВО “АВТОКОМАНДА“

03.10.2012

По точно 585 дена, Металург доживеа пораз во својата сала. Последен пат тоа се случи на 26.2.2011 г. кога, во рамките на ЕХФ-купот нѐ совлада екипата на Гепинген, со резултат...

читај повеќе >

РИСТО ЧОКРЕВ: НАТПРЕВАРОТ ГО ДОБИВМЕ СО НАШИОТ НАПАД

01.10.2012

Претседателот на Металург, Ристо Чокрев, не штедеше пофалби за играта и за залагањето на неговите ракометари. “Одигравме одличен натпревар, во кој совладавме мошне силен...

читај повеќе >

ШАМБЕРИ МОРАШЕ ДА КАПИТУЛИРА

30.09.2012

Е ова е новиот Металург! Никогаш не сме биле посилни. Овој Металург плени со својата зрела и мудра игра. Видовме со каква леснотија падна еден Шамбери, среде Франција, пред 4.000...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ПРЕД НОВО ИСКУШЕНИЕ

30.09.2012

Денеска, Металург ја игра првата средба во новата сезона во Лигата на шампионите. Третпат во своите четири сезони во Лигата на шампионите стартуваме со гостински натпревар....

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

27.09.2012

Малку по 12 часот, во „Конгресната сала“ на СЦ „Борис Трајковски“, почна прес-конференцијата на Металург. Пресот го отвори генералниот секретар на Металург, Зоран...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ НАЈДЕ ДЕСЕН БЕК

25.09.2012

Во последен момент, Металург ја реши позицијата десен бек. Имено, денеска до 24 часот е последниот рок за пријавување нови ракометари за групната фаза на Лигата на...

читај повеќе >