РК Металург

РИСТО ЧОКРЕВ: ЛИЧНО ГО ПОСАКУВАВ ВЕСПРЕМ НО И ЗАГРЕБ НЕ Е ЛОША ОПЦИЈА

28.02.2012

Претседателот на РК Металург, Ристо Чокрев, е задоволен од ждрепката која за противник ни го одреди тимот на Загреб. - “ Лично ја посакував екипата на Веспрем но и Загреб не е...

читај повеќе >

ЛЕВКО НАУМОВСКИ ИДНИТЕ ТРИ МЕСЕЦА ВО МЕТАЛУРГ

28.02.2012

Левко Наумовски се враќа во старото “јато“ и ќе ги засили редовите на Металург. Наумовски со останатите ракометари замина во Цетиње каде ќе дебитира против екипата на...

читај повеќе >

ЗАГРЕБ Е НАШИОТ СЛЕДЕН ПРОТИВНИК

27.02.2012

Во близина на Копенхаген е завршено ждребувањето за првата елиминациона рунда во Лига на шампиони. Нашиот противник е екипата на Загреб, едно од посакуваните имиња во...

читај повеќе >

ПОДВЛЕКОВМЕ ЦРТА, ОДИМЕ ПОНАТАМУ

27.02.2012

Колку и да е болен поразот од Хамбург, колку и да се нервираме поради претходно пропуштените можности, колку и да чуствуваме горчина поради освоеното “само“ трето место,...

читај повеќе >

“ИЗГОРЕВМЕ“ ВО ЖЕЛБАТА ЗА ПОБЕДА

27.02.2012

Навистина е тешко да се пишува за пораз на својата екипа во толку значаен натпревар каков што беше овој денес. Металург загуби но не се посрамоти. Одигравме машки, храбро и без...

читај повеќе >

ДЕНЕС Е ДЕН КОЈ ЌЕ ГИ РЕШИ СИТЕ ДИЛЕМИ

26.02.2012

Денес е денот. Да се спремиме, да се дотераме, да ги земеме своите навивачки реквизити и да одиме таму каде што нашите момци ќе ја бијат својата судбинска битка. Да бидеме...

читај повеќе >

ДОЈДОВМЕ ДО КРАЈОТ НА ЕДНА ФАЗА

25.02.2012

Денес се одиграни неколку средби во групите во Лига шампиони. Сега работите се многу појасни. Цимос Копер очекувано ја победи екипата на Констанца, иако Романците на...

читај повеќе >

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЈА, ПРОМОЦИЈА, КОКТЕЛ

24.02.2012

Металург денес одржа пресконференција по повод пресудниот дуел со екипата на Хамбург. Пресот се одржа во Конгресната сала на С.А. “Борис Трајковски“, пред голем број...

читај повеќе >

ЗАВРШИ НАГРАДНАТА ИГРА НА МЕТАЛУРГ

23.02.2012

По неколку дена напрегната борба заврши наградната игра на Металург. Победниците, како што е познато, добиваат по две карти за натпреварот Металург - Хамбург. Среќните...

читај повеќе >

ВРЕМЕ ЗА ЛАДНИ ГЛАВИ

23.02.2012

Последните успеси на македонската репрезентација и Металург резултираа со егзалтација и вистинска национална еуфорија. Новинските текстови и коментарите на луѓето водат...

читај повеќе >