РК Металург

МАКЕДОНСКИОТ ШАМПИОН ВО ИДНИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЛИГА НА ШАМПИОНИ Е РАНГИРАН ВО ПРВИОТ ШЕШИР

17.04.2012

Одредени се шеширите кои ќе ги формираат 4-те квалификациони турнири чии победници ќе обезбедат учество во групната фаза на Лига на шампиони. Македонскиот претставник е...

читај повеќе >

ИДНИОТ МАКЕДОНСКИ ШАМПИОН ПОВТОРНО ЌЕ ИГРА КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЛИГА НА ШАМПИОНИ

17.04.2012

И следната сезона 2012/13 шампионот на Македонија ќе мора низ квалификации да избори место во групната фаза на Лига на шампиони. ЕХФ го даде новиот ранкинг за следната сезона во...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СОПРЕН ВО ФИНАЛЕТО НА СЕХА ЛИГА

16.04.2012

Шампион на првото неофицијално клупско балканско првенство во ракомет е екипата на Вардар ПРО. Тоа е епилогот од вчерашното финале во СЕХА лига во кое Металург доживеа пораз...

читај повеќе >

БИТКА ЗА ТРОНОТ ВО МАКЕДОНСКИОТ РАКОМЕТ

15.04.2012

Шлагот во завршницата од ракометната сезона 2011/12 се борбите со вечниот спортски ривал, екипата на Вардар ПРО. Ќе одиграме вкупно 4 натпревари (финале во СЕХА лига, два меча во...

читај повеќе >

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ

15.04.2012

На сите луѓе на Металург, на нашите пријатели и верните навивачи, им го честитаме најголемиот христијански празник: Христовото Воскреснување. Нека на сите ни е среќен и...

читај повеќе >

ИАКО ПОТЕШКО ОД ОЧЕКУВАНОТО МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДА ТАТРАН

14.04.2012

За крај на првата сезона во СЕХА лига, во Загреб започнаа борбите од завршниот турнир. Металург настапи во првата полуфинална средба во која ги одмери силите со словачкиот...

читај повеќе >

ДЕН ПРЕД ПОЧЕТОК НА ФАЈНАЛ ФОРОТ

13.04.2012

Металург пристигна во Загреб околу 18.30 и се смести во хотел “Интернациона“, заедно со екипите на Вардар ПРО и Татран. Веќе во 19.30 се одржа и веќерниот тренинг во салата “Арена...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАМИНУВА ВО ЗАГРЕБ

13.04.2012

Металург денес заминува во Загреб. Помал дел од екипата и дел од раководството ќе замине со утринскиот лет, остатокот после пладне со летот во 16.00 часот. Дел од вработените ќе...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ПРОКНИЖИ НОВИ БОДОВИ

12.04.2012

Металург продолжи со настапите во домашниот плеј оф. Денес е извојувана победа над солидниот состав на Тинекс Пролет со резултат 20:12, полувреме 11:8. Металург го одигра...

читај повеќе >

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЈА НА РК МЕТАЛУРГ

12.04.2012

Точно во 12.00 часот во хотелот “Александар Палас“ се одржа пресконференција на РК Металург. Пред бројните новинари, Металург изнесе две теми кои се повод за закажаната...

читај повеќе >