РК Металург

ЦЕНИТЕ НА ВЛЕЗНИЦИТЕ КАЈ ЕКИПИТЕ ОД ТОП 16

04.03.2012

Фуксе Берлин за натпреварот со Хамбург истакна цени кои се движат од 12 до 40 Евра Кадетен Шафхаузен за натпреварот со Атлетико Мадрид истакна цени кои се движат од 12 до 33...

читај повеќе >

НАТПРЕВАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ И НАТАМУ СО ХУМАНИТАРЕН БЕЛЕГ

04.03.2012

Ракометниот клуб Металург Ве информира дека не очекуваат два натпревара во Регионалната ( СЕХА ) лига во ракомет. РК МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ - РК БОСНА САРАЕВО (БИХ) 07.03.2012 година...

читај повеќе >

ЗАГРЕБ ГО ОДБИ НАШЕТО БАРАЊЕ ЗА ОДЛАГАЊЕ НА СРЕДБАТА ЗАКАЖАНА НА 11 МАРТ, ВО ВАРАЖДИН

02.03.2012

Во периодот од 11 до 25 март Металург и Загреб ќе мораат да се сретнат дури три пати. Имено, покрај двомечот во 1/8 финале од Лига на шампиони, календарот на СЕХА лига несреќно не...

читај повеќе >

КАКО ДА НАБАВИТЕ ФАН ДРЕС НА МЕТАЛУРГ ?

01.03.2012

Металург е колектив кој секогаш се стреми да ја подобри комуникацијата со својата навивачка база. Со нашите фанови комуницираме преку можноста да поставуваат директни...

читај повеќе >

ФЕВРУАРИ МЕСЕЦ НА МЕТАЛУРГ

01.03.2012

Зад нас е еден месец кој помина во знакoт на нашиот клуб. Месец исполнет со исклучително тешки натпревари, напорни патувања и успех. Месец во кој ја извојувавме првата...

читај повеќе >

ТЕШКА ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ ВО ЦЕТИЊЕ

29.02.2012

Металург извојува многу тешка победа во Цетиње. Резултатот е 21:20, а на полувреме губевме со 11:9. Нашата победа е извојувана во последната секунда. При нерешен резултат Лино...

читај повеќе >

БУЏЕТИТЕ НА ЕКИПИТЕ УЧЕСНИЦИ ВО ТОП 16. ВИДЕТЕ СО КОГО СМЕ ВО ДРУШТВО

28.02.2012

Еден од параметрите кој ја определува моќта на некоја екипа е нејзиниот буџет. Најсилните екипи во светот се истовремено и најбогати. Финансиската моќ им дава можност во...

читај повеќе >

РИСТО ЧОКРЕВ: ЛИЧНО ГО ПОСАКУВАВ ВЕСПРЕМ НО И ЗАГРЕБ НЕ Е ЛОША ОПЦИЈА

28.02.2012

Претседателот на РК Металург, Ристо Чокрев, е задоволен од ждрепката која за противник ни го одреди тимот на Загреб. - “ Лично ја посакував екипата на Веспрем но и Загреб не е...

читај повеќе >

ЛЕВКО НАУМОВСКИ ИДНИТЕ ТРИ МЕСЕЦА ВО МЕТАЛУРГ

28.02.2012

Левко Наумовски се враќа во старото “јато“ и ќе ги засили редовите на Металург. Наумовски со останатите ракометари замина во Цетиње каде ќе дебитира против екипата на...

читај повеќе >

ЗАГРЕБ Е НАШИОТ СЛЕДЕН ПРОТИВНИК

27.02.2012

Во близина на Копенхаген е завршено ждребувањето за првата елиминациона рунда во Лига на шампиони. Нашиот противник е екипата на Загреб, едно од посакуваните имиња во...

читај повеќе >