РК Металург

СИТЕ ПАТИШТА ВОДАТ КОН ЗАГРЕБ

23.03.2012

Ден пред исклучително важниот реванш натпревар против екипата на Загреб, Металург ги заврши своите подготовки. Се е спремно, екипата ќе се собере во 14.45 часот, а летот за...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЕ СОГЛАСИ СО ПРЕДЛОГОТ ЗА ПРЕКИН НА СЕХА ЛИГА

22.03.2012

Пред да стигне официјалниот допис од седиштето на СЕХА лига, нашето раководство беше усмено запознаено со постоењето на таков предлог за прекин на лигата. Бидејќи Металург...

читај повеќе >

СЕХА ПРЕДЛАГА ПРЕКИН НА ЛИГАТА

22.03.2012

Металург, како и другите клубови во Регионална  лига, доби допис од канцеларијата на СЕХА лига во која се предлага прекин на натпреварувањата за оваа година. Дописот...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЕ СПРЕМА ЗА ПАТ

22.03.2012

Наближува сабота. Металург полека се спрема за пат. Екипата ќе тргне кон Загреб утре со летот во 16.10 часот. Во Загреб пристигнува во 17.20 и ќе биде сместена во хотел...

читај повеќе >

МАКЕДОНСКИОТ ПРВАК ГО ОДРАБОТИ ПРВОТО ПОЛУВРЕМЕ ОД ТОП 16 ДУЕЛОТ СО ЗАГРЕБ, НА РЕД Е РЕВАНШОТ

20.03.2012

Статијата е превземена од Македонски Спорт ------------------- Червар: Работата ја завршивме, сега одиме на подвиг. Иако Металург прими само 18 гола, главниот стратег не е задоволен....

читај повеќе >

КОНЕЧНО ПАДНА И ЗАГРЕБ

19.03.2012

Многу работи, оваа сезона, на Металург му се случуваат за прв пат. Така, прв пат во нашата историја е совладан и големиот Загреб. Во рововска битка на две одлични екипи,...

читај повеќе >

ОФИЦИЈАЛНИТЕ НАТПРЕВАРИ НА МЕТАЛУРГ ВО СЕЗОНА 2011/12

18.03.2012

Во сезона 2011/12, до овој момент, Металург одигра 31 натпревар. Две средби се одиграни во квалификациите за групната фаза во Лига на шампиони, 10 во групната фаза на Лига на...

читај повеќе >

УТРЕ НЕ ЧЕКА НОВА БИТКА

17.03.2012

Постепено влегуваме во последната и главна фаза на тековната сезона. Сега треба да ги собереме плодовите од напорната работа. Се боревме во многу спортски битки. Се боревме...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЈА

16.03.2012

Конгресната сала во С.А.“Борис Трајковски“ беше претесна да ги прими сите заинтересирани новинари од нашите печатени, ТВ и електронски медиуми.Точно на пладне започна...

читај повеќе >

ЗАВРШИ НАГРАДНАТА ИГРА НА МЕТАЛУРГ

15.03.2012

Точно во 20.00 часот заврши наградната игра на Металург. Овој пат учествуваа многу повеќе наши фанови и имаа многу повисоки резултати него минатиот пат. Сепак петорица меѓу нив...

читај повеќе >