РК Металург

НОВА МАКЕДОНИЈА ПОДАРУВА ТЕТРАТКА СО ЛИКОВИТЕ НА НАШИТЕ РАКОМЕТАРИ

14.03.2012

Саботниот број на весникот Нова Македонија на читателите ќе им донесе невообичаен поклон. Се работи за тетратка со ликовите на двајца наши ракометари, Филип Миркуловски и...

читај повеќе >

ПЛЕЈ ОФ ВО ПРВЕНСТВОТО НА МАКЕДОНИЈА: МЕТАЛУРГ И ВАРДАР ПРО ЌЕ СЕ СРЕТНАТ ВО 5 И 10 КОЛО

14.03.2012

Денес во просториите на РФМ се извлечени натпреварувачките броеви за плеј оф и плеј аут во Вип Супер машка лига. За плеј офот се извлечени следните броеви: 1. РК Пелистер 2. РК...

читај повеќе >

ИЗВИЃАЧ ГО ПРЕТРПЕ СВОЈОТ НАЈТЕЖОК ПОРАЗ ВО СЕХА НАТПРЕВАРИТЕ

13.03.2012

Денешниот натпревар помеѓу комбинираниот состав на Металург и екипата на Извиѓач не ги донесе очекуваните возбудувања. Металург се справи со гостите од Љубушки многу...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ДЕНЕСКА СО ИЗВИЃАЧ, ВАРДАР – ЗАГРЕБ…?

13.03.2012

Статијата е превземена од Македонски Спорт. -------- Металург денеска со Извиѓач, Вардар - Загреб...? Екипата на Металург продолжува да игра по два натпревари неделно во пресрет...

читај повеќе >

СТАРТУВА НОВАТА НАГРАДНА ИГРА НА МЕТАЛУРГ

12.03.2012

Во овој момент стартува новата наградна игра на Металург. Правилата се стари: 1. Треба да одберете една фотографија од галериите на нашиот сајт (сениорска машка екипа). 2. Да ја...

читај повеќе >

ЕДИНСТВЕНО НЕПОЗНАТО ВО СЕХА ЛИГА Е РЕДОСЛЕДОТ НА ПРВИТЕ ЧЕТИРИ ЕКИПИ.

12.03.2012

Во СЕХА лига останаа да се доиграат последните неколку кола. Веќе се знае кој ќе настапи во завршницата од првата сезона единствено не се знае редоследот на првите четири...

читај повеќе >

ПОСЛЕ ВАРАЖДИН

12.03.2012

Вараждинското издание на Металург остави длабок впечаток кај познавачите на ракометот и симпатизерите на нашиот клуб. Докажа дека капацитетот на Металург е многу поголем од...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЕ ВРАЌА ПОРАЗЕН НО СО ДИГНАТА ГЛАВА

11.03.2012

По сите перипетии се одигра натпреварот против Загреб. Средбата ја загубивме, достоинството не. Беше навистина пријатно да се гледа како нашиот комбиниран тим, без скоро...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЌЕ ОТПАТУВА СО САМО 14 РАКОМЕТАРИ

10.03.2012

Натпреварот со Загреб, во Вараждин, ни донесе многу грижи. Металург ги чуствува последиците од напорните натпревари во Лига на шампиони и Регионалната лига. Листата на...

читај повеќе >

ДВА АРШИНА ?

09.03.2012

Поради важноста на средбите од Лига на шампиони, побаравме да се одложи нашата средба со Загреб во Вараждин и ... бевме експресно одбиени. Моравме да одиграме две заостанати...

читај повеќе >