РК Металург

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЈА, ПРОМОЦИЈА, КОКТЕЛ

24.02.2012

Металург денес одржа пресконференција по повод пресудниот дуел со екипата на Хамбург. Пресот се одржа во Конгресната сала на С.А. “Борис Трајковски“, пред голем број...

читај повеќе >

ЗАВРШИ НАГРАДНАТА ИГРА НА МЕТАЛУРГ

23.02.2012

По неколку дена напрегната борба заврши наградната игра на Металург. Победниците, како што е познато, добиваат по две карти за натпреварот Металург - Хамбург. Среќните...

читај повеќе >

ВРЕМЕ ЗА ЛАДНИ ГЛАВИ

23.02.2012

Последните успеси на македонската репрезентација и Металург резултираа со егзалтација и вистинска национална еуфорија. Новинските текстови и коментарите на луѓето водат...

читај повеќе >

СРЕЌНИОТ ГОЛ НА МОЈСОВСКИ НИ ДОНЕСЕ ТРИ БОДА

22.02.2012

Денешниот натпревар против Борац од Бања Лука помина во напрегната и до крај неизвесна борба. Металург очигледно со мислите е на натпреварот со Хамбург, па неговото денешно...

читај повеќе >

КОНЕЧНО ЌЕ ИГРАМЕ ДОМА

22.02.2012

Две недели поминаа ракометарите на Металург по европските, најмногу балкански, патишта. Тешка турнеја во лоши временски услови, понекогаш со авион, почесто со автобус....

читај повеќе >

ВО ЛИГА НА ШАМПИОНИ СТАНУВА СЕ ПОЈАСНО

21.02.2012

На коло пред крај, во две групи ситуацијата е јасна, додека во другите две групи има уште вкупно три слободни места. Група “А“: Пласман во следната рунда обезбедија четири...

читај повеќе >

СЕ НАДЗИРА ЛИ ПРОТИВНИКОТ ВО СЛЕДНАТА ФАЗА ?

21.02.2012

Со досега постигнатите резултати Металург има обезбедено барем трето место во својата група. Таа позиција гарантира дека ќе ги избегнеме најсилните европски екипи:...

читај повеќе >

НЕМА ШЕГА СО МЕТАЛУРГ

20.02.2012

Дванаесет бода на Металург во Лига на шампиони! Во септември, кога ги освоивме квалификациите за влез во групната фаза, малку кој помислуваше на ваков резултат. Не дека не се...

читај повеќе >

СЕ ПОКЛОНУВАМЕ ДО ЗЕМЈА МОМЦИ. НЕ НАПРАВИВТЕ СИТЕ ГОРДИ.

19.02.2012

Каков натпревар, каква борба ! Металург ја извојува својата прва гостинска победа токму тогаш кога требаше, кога ни беше најтешко. Цврст натпревар кој на крајот предизвика...

читај повеќе >

ЗА СВОЈОТ ПЛАСМАН РЕШАВАМЕ САМИ

19.02.2012

Веќе навикнавме на натпревари кои се решавачки во некој даден момент. Се боревме за првата победа дома, се боревме за првите гостински бодови, се боревме за конечен влез во...

читај повеќе >