Топ Вести

РК Металург

Металург во плеј-офот тргнува со домашниот натпревар со Пелистер

19.03.2019

Во канцелариите на РФМ денеска се извлечени редните броеви на екипите и формиран е распоредот во плеј-оф и во плеј-аут фазите. Металург својот прв натпревар ќе го одигра во...

читај повеќе >

Познати се полуфиналните двојки за фајнал-форот на СЕХА-лигата

13.03.2019

По денешните две средби, со кои заврши регуларниот дел од сезоната, станаа познати полуфиналните двојки за фајнал-форот во СЕХА-лигата. ППД Загреб, со денешниот пораз од...

читај повеќе >

Заврши регуларната сезона во СЕХА-лигата. Конечна табела

13.03.2019

Со денешните две средби, заврши регуларната сезона во СЕХА-лигата. Мешков Брест го совлада Нексе, но не успеа да се помести од четвртата позиција. ППД Загреб, пак, дома загуби...

читај повеќе >

(Видео) Голот на Милан Лазаревски избран за најубав на средбата Металург – Војводина

13.03.2019

Во традиционалниот избор на најубав гол по завршена средба, маркетинг тимот на СЕХА-лигата за најубав гол на натпреварот Металург - Војводина го избра погодокот на нашиот...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Ја сакав Војводина со најсилниот состав, вака мечот се претвори во тренинг

13.03.2019

По средбата меѓу екипите на Металург и на Војводина се одржа редовната прес-конференција на која натпреварот го коментираа тренерите на двете екипи и избраните...

читај повеќе >

Војводина демолирана во мечот со Металург

13.03.2019

Во својот последен натпревар од тековната сезона во СЕХА-лигата, Металург катастрофално го порази тимот на Војводина, со што целосно му се реваншира за неуспехот од првата...

читај повеќе >

Фајнал-форот на СЕХА-лигата и официјално ќе се игра во Брест

11.03.2019

Како што објавија челниците на СЕХА-лигата, фајнал-форот во ова регионално натпреварување дефинитивно ќе се игра во Брест, Белорусија. Овае вторпат во последните три години...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Очекувам триумф против Војводина

11.03.2019

В пресрет на натпреварот од последното коло на СЕХА-лигата, на кој утре противник ќе ни биде екипата на Војводина, денеска Металург одржа прес-конференција на која...

читај повеќе >

Металург свикува прес-конференција

09.03.2019

Почитувани, РК Металург ве поканува на прес-конференција, по повод натпреварот РК Металург - Војводина од 18.коло во СЕХА-Лигата. Овој натпревар ќе се одигра во вторник, 12.03.2019...

читај повеќе >

Комплетирано е 16. коло на СЕХА-лигата. Табела

08.03.2019

Со завчерашните две средби, комплетирано е 16. коло на СЕХА-лигата. . Резултати: Извиѓач - Стеауа Букурешт  28:29 (15:16) Вардар - Мешков Брест  30:32 (16:17) Војводина - Нексе  26:21...

читај повеќе >