РК Металург

(Фото) Металург почна со тренинзите во Копаоник

06.08.2019

Металург пристигна во Копаоник (Србија) и се смести во убавиот хотел “Озон“. Нашите ракометари денеска го одржаа својот попладневен тренинг, а од утре стартуваат со по два...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург ги заврши подготовките во Скопје, утре патува за Копаоник

06.08.2019

Металург , со денешните два тренинга, ја заврши првата фаза од подготовките, што ги одработи во Скопје. Од утре екипата се сели во Копаоник (Србија), каде што од 6 до 12 август ќе...

читај повеќе >

(Фото) Иракли Кбилашвили му се приклучи на Металург

05.08.2019

Иракли Кбилашвили денеска го одработи првиот тренинг за Металург. Грузискиот централен бек, поради административни проблеми, ги испушти првите неколку дена од...

читај повеќе >

(Фото) Сите засилувања на Металург

30.07.2019

Металург подготовките за новата сезона ги почна со состав кој силно се разликува од оној со кој ја завршивме претходната. Тоа се однесува како на играчкиот кадар, така и на...

читај повеќе >

Повратниците Пецаковски и Чантурија ќе внесат стабилност во младиот тим на Металург

29.07.2019

Двајца ракометари, Дејан Пецаковски и Реваз Чантурија, се повратници во Металург и тие, заедно со Даниел Дупјачанец, се најискусниот дел на нашиот тим, кој треба да му донесе...

читај повеќе >

Дамир Стојановиќ: Ќе се обидеме да го вратиме Металург таму каде што му е местото

29.07.2019

Металург оваа сезона ќе биде воден од нов тренер. Се работи за српскиот стратег Дамир Стојановиќ, кој е амбициозен и кој сака да остави свој печат во Автокоманда. Дамир...

читај повеќе >

Металург ги “запали моторите“

29.07.2019

Металург вечерва го одржа својот прв тренинг. Во обновен состав, кој е комбинација на искусни ракометари и талентирани млади играчи, и со нов тренер, Металург го објави...

читај повеќе >

Металург утре ги почнува подготовките за новата сезона

28.07.2019

Металург утре ги почнува подготовките за новата сезона. Новиот тренер на Металург, Дамир Стојановиќ, првиот собир го закажа со почеток во 18 часот во салата Автокоманда, каде...

читај повеќе >

Млади екипи на Металург ќе настапат на 4-от Меѓународен турнир за млади “Повеќе од игра“

20.07.2019

Млади екипи на Металург, во генерации У17 (2002/03) и У15 (2004/05), ќе настапат на четвртото издание на Меѓународниот ракометен турнир за млади “Повеќе од игра“, што во Сараево ќе се...

читај повеќе >

Лука Вујовиќ: Сметам дека Металург е вистинскиот клуб за мене

19.07.2019

Момчето кое минатата сезона влезе во првиот тим на Ловќен, а до крајот на сезоната стана и битен член на тимот и црногорски сениорски репрезентативец, е задоволен со изборот...

читај повеќе >