РК Металург

Голот на Анте Токиќ прогласен е за најубав гол на средбата ППД Загреб – Металург

03.10.2018

Во 5о. минута е постигнат најубавиот гол на средбата ППД Загреб. Мартин Томовски ја фрли топката далеку напред, а Анте Токиќ ја дофати во лет и постигна прекрасен гол, со кој ја...

читај повеќе >

Металург порaзен во Загреб

02.10.2018

Металург ја загуби средбата од петтото коло на СЕХА-лигата против екипата на ППД Загреб, со резултат 26:22 (11:10). Ова беше уште еден во низата на натпревари во кои Металург беше...

читај повеќе >

Лино Червар: Приказната за Металург е приказна за клубот кој со години е најголемиот расадник на македонските ракометни таленти

02.10.2018

Пред утрешниот натпревар од петтото коло на СЕХА-лигата, меѓу ППД Загреб и Металург, домашната екипа одржа прес-конференција посветена на оваа средба. Посебно емотивно...

читај повеќе >

Во следните два дена ќе се комплетира 5. коло на СЕХА-лигата

01.10.2018

Денеска после пладне Металург замина за Загреб, каде утре, со почеток во 20.45 часот, ќе го одигра натпреварот со екипата на ППД Загреб во рамките на петтото коло на СЕХА-лигата....

читај повеќе >

(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 3. коло на Лигата на шампионите

01.10.2018

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. За жал, ниту во...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 3. коло на Лигата на шампионите

01.10.2018

ЕХФ го објави идеалниот тим на третото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург. Видеото можете да го погледнете ОВДЕ. . Идеален тим на...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Татран Прешов

30.09.2018

Металург денеска ја одигра средбата од третото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, против екипата на Татран Прешов. Во текот на две третини од средбата бевме...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 3. коло на Лигата на шампионите. Табели

30.09.2018

Со денешните шест средби, комплетирано е третото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Металург играше добро во две третини од средбата со Татран Прешов, но на...

читај повеќе >

Данило Брестовац: На натпреварот против Татран видов и многу позитивни елементи

30.09.2018

По натпреварот од третото коло на Лигата на шампионите, против екипата на Татран Прешов, се одржа редовна прес-конференција на која своите видувања ги кажаа тренерите на...

читај повеќе >

Десет “црни“ минути доволни за нов пораз на Металург

30.09.2018

Металург уште еднаш е поразен во Лигата на шампионите, откако денеска не успеа во дуелот од третото коло против екипата на Татран Прешов. Металург беше рамноправен, а на...

читај повеќе >