Топ Вести

РК Металург

Александар Јовиќ: Горење е фаворит, но ние ќе се обидеме да му се реваншираме за поразот во Скопје

27.02.2018

Денеска, со почеток во 17.45 часот, Металург во Велење ќе го одигра натпреварот од 15. коло на СЕХА-лигата. Наш противник е екипата на Горење, која првата средба во Скопје ја доби...

читај повеќе >

СЕХА-интервју: Филип Кузмановски: Ни недостасува енергијата на Червар

26.02.2018

(Интервју на капитенот на Металург, Филип Кузмановски, за сајтот на СЕХА-лигата) Актуелниот вицешампион на Македонија, Металург, е клуб кој во изминатите неколку години им...

читај повеќе >

Утре и задутре ќе се одигра комплетното 15. коло во СЕХА-лигата

26.02.2018

До крајот на регуларниот дел на СЕХА-лигата останаа уште само четири кола, а првото од нив, 15. по ред, ќе се одигра во следните два дена. Засега пласман во завршницата на лигата...

читај повеќе >

Mеталург замина за Словенија

26.02.2018

Металург, со летот во 14.30 часот, денеска замина за Словенија, каде утре ќе го одигра натпреварот од 15. коло на СЕХА-лигата. Наш утрешен противник е екипата на Горење Велење,...

читај повеќе >

Во пријателски натпревар, Металург го совлада Пелистер

22.02.2018

Како дел од подготовките за претстојните обврски во СЕХА-лигата, Металург одигра пријателски натпревар со екипата на Пелистер. Средбата со водечката екипа во досегашниот...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најубави гола на 14. коло на СЕХА-лигата

19.02.2018

Маркетинг-тимот на СЕХА -лигата ги објави петте најубави гола во 14. коло на СЕХА-лигата. За жал, овој пат на листата нема достигнувања на стрелците на Металург. . Топ 5: 1....

читај повеќе >

Комплетни резултати од 14. коло на СЕХА-лигата. Табела

16.02.2018

Во 14. коло на СЕХА-лигата постигнати се следните резултати: . Динамо Панчево – Татран Прешов  26:26 (12:14) Нексе – Мешков Брест  19:29 (9:17) ППД Загреб – Металург  30:28...

читај повеќе >

Топ 5 одбрани на 14. коло на СЕХА-лигата

16.02.2018

Маркетинг-тимот на СЕХА -лигата ги објави петте најдобри голмански одбрани во 14. коло на СЕХА-лигата. За жал, овој пат на листата нема достигнувања на голманите на...

читај повеќе >

(Видео) Голот на Јагањац е прогласен за најубав во 13. коло на СЕХА-лигата

14.02.2018

Голот на левиот бек на Металург, Халил Јагањац, доби најмногу гласови во изборот на најубав гол во 13. коло во СЕХА-лигата. Овој гол Јагањац го постигна на средбата против...

читај повеќе >

(Видео) Флеш-интервју на Мартин Томовски, по средбата со Загреб

13.02.2018

По средбата со Загреб, Мартин Томовски даде краток коментар за...

читај повеќе >