Топ Вести

РК Металург

Данило Брестовац: Последниот напад го вежбавме на тренинг, како да знаевме дека ќе ни треба

06.12.2018

На прес-конференцијата по средбата меѓу Металург и Вардар, натпреварот го коментираа тренерите н двете екипи и одбраните ракометари. Тренерот на Вардар, Роберто Парондо,...

читај повеќе >

Металург одличен, натпреварот драматичен, ама бодовите сепак за Вардар

06.12.2018

Вечерва Металург добро го изнамачи поранешниот европски и актуелен македонски и СЕХА-шампион, Вардар, во меч во кој по кој знае кој пат не го реализиравме последниот напад и...

читај повеќе >

Мајсторијата на Александар Шпенде во Топ-5 најубави голови во СЕХА-лигата за месец ноември

04.12.2018

“Бомбата“ на нашиот Александар Шпенде од средбата Војводина - Металург се најде меѓу петте најубави голови во СЕХА-лигата за месец ноември. . Најдобри: 5. Златко Хорват (ППД...

читај повеќе >

(Видео) Топ-5 одбрани во СЕХА-лигата за месец ноември

04.12.2018

Маркетинг-тимот на СЕХА-лигата ги објави најдобрите пет голмански одбрани за месец ноември. . Најдобри: 5. Бојан Перовиќ (Војводина) 4. Перица Лелиќ (Нексе) 3. Дејан...

читај повеќе >

( Видео) Идеален тим на СЕХА-лигата за месец ноември

03.12.2018

По завршувањето на ноемвриските натпревари, маркетинг тимот на СЕХА-лигата го објави идеалниот тим на СЕХА-лигата во кој не се најде место за ракометари на...

читај повеќе >

Металург ќе учествува на турнирот “Мастер Гренобл“

03.12.2018

Шефот на стручниот штаб на Металург Данило Брестовац денеска ги информираше новинарите за дел од зимските подготовки на Металург, кои екипата ќе ги мине во Франција, каде ќе...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Знаеме дека сме се подобри

03.12.2018

Металург денеска одржа редовна прес-конференција, пред средбата со Вардар, во рамките на десетото коло на СЕХА-лигата. Своите коментари ги дадоа Данило Брестовац и Мартин...

читај повеќе >

(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 10. коло на Лигата на шампионите

03.12.2018

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. Во Топ-5 голови на...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на десетото коло на Лигата на шампионите

03.12.2018

ЕХФ го објави идеалниот тим на деветото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург. Видеото можете да го погледнете ОВДЕ. . Идеален тим...

читај повеќе >

(Видео) Сувиот лист на Шилегов во топ-5 голови на 10. коло на Лигата на шампионите

03.12.2018

Прекрасниот сув лист на нашиот Мице Шилегов, на средбата со Татран Прешов, влезе во Топ-5 најубави голови на десетото коло на Лигата на...

читај повеќе >