СЕХА Лига

(Видео) Цепелинот на играчите на Металург најдобар во изборот на СЕХА-лигата за последните неколку сезони

06.05.2020

Маркетинг тимот на СЕХА-лигата објави видео со најубавите цепелини изведени во последните неколку сезони во ова регионално натпреварување. За најубав цепелин е избран оној...

читај повеќе >

(Видео) Остварувањата на Мартин Серафимов и на Анте Токиќ во Топ 10 голови на сезоната во СЕХА-лигата

28.04.2019

Маркетинг-службата на СЕХА-лигата ги објави десетте најубави голови во изминатата сезона на регионалната лига. Во оваа конкуренција се и нашите Мартин Серафимов, чиј гол е на...

читај повеќе >

(Видео) Никола Даниловски во Топ 10 одбрани на сезоната во СЕХА-лигата

28.04.2019

Маркетинг-службата на СЕХА-лигата ги објави десетте најдобри одбрани во изминатата сезона на регионалната лига. Одбраната на нашиот Никола Даниловски, од средбата со...

читај повеќе >

Во СЕХА-лигата и официјално ќе игра – клуб од Кина

19.04.2019

Регионалната СЕХА-лига во своето деветто издание ќе биде проширена до 12 учесници, а еден од новајлиите во лигата ќе дојде од далечната Кина. Се работи за Пекинг Спортс...

читај повеќе >

Избран е идеалниот тим на фајнал-форот на СЕХА-лигата

03.04.2019

По завршувањето на фајнал-форот на СЕХА-лигата, избран е идеалниот тим на завршниот турнир. Во тој идеален тим се најде место за четворица ракометари на Вардар и за по двајца...

читај повеќе >

Вардар ја продолжи својата доминација во СЕХА-лигата

03.04.2019

Во Брест (Белорусија) заврши фајнал-форот во СЕХА-лигата за сезона 2018/19. Старо-нов шампион е екипата на Вардар, која во финалето го совлада тимот на ППД Загреб и ја освои...

читај повеќе >

Фајнал-фор на СЕХА-лигата: Вардар и ППД Загреб обезбедија финале

02.04.2019

Во Брест (Белорусија) денеска и утре се игра завршницата во СЕХА-лигата. Денеска се одиграни полуфиналните средби кои ги дадоа очекуваните победници. Во првиот полуфинален...

читај повеќе >

Познати се полуфиналните двојки за фајнал-форот на СЕХА-лигата

13.03.2019

По денешните две средби, со кои заврши регуларниот дел од сезоната, станаа познати полуфиналните двојки за фајнал-форот во СЕХА-лигата. ППД Загреб, со денешниот пораз од...

читај повеќе >

Заврши регуларната сезона во СЕХА-лигата. Конечна табела

13.03.2019

Со денешните две средби, заврши регуларната сезона во СЕХА-лигата. Мешков Брест го совлада Нексе, но не успеа да се помести од четвртата позиција. ППД Загреб, пак, дома загуби...

читај повеќе >

(Видео) Голот на Милан Лазаревски избран за најубав на средбата Металург – Војводина

13.03.2019

Во традиционалниот избор на најубав гол по завршена средба, маркетинг тимот на СЕХА-лигата за најубав гол на натпреварот Металург - Војводина го избра погодокот на нашиот...

читај повеќе >