СЕХА Лига

Данило Брестовац: Загреб денеска беше подобар во сите аспекти од играта

03.10.2018

На прес-конференцијата, по средбата ППД Загреб - Металург, тренерите и одбраните ракометари ги дадоа своите коментари. . Данило Брестовац: “Сметам дека Загреб денеска беше...

читај повеќе >

Голот на Анте Токиќ прогласен е за најубав гол на средбата ППД Загреб – Металург

03.10.2018

Во 5о. минута е постигнат најубавиот гол на средбата ППД Загреб. Мартин Томовски ја фрли топката далеку напред, а Анте Токиќ ја дофати во лет и постигна прекрасен гол, со кој ја...

читај повеќе >

Металург порaзен во Загреб

02.10.2018

Металург ја загуби средбата од петтото коло на СЕХА-лигата против екипата на ППД Загреб, со резултат 26:22 (11:10). Ова беше уште еден во низата на натпревари во кои Металург беше...

читај повеќе >

Лино Червар: Приказната за Металург е приказна за клубот кој со години е најголемиот расадник на македонските ракометни таленти

02.10.2018

Пред утрешниот натпревар од петтото коло на СЕХА-лигата, меѓу ППД Загреб и Металург, домашната екипа одржа прес-конференција посветена на оваа средба. Посебно емотивно...

читај повеќе >

Во следните два дена ќе се комплетира 5. коло на СЕХА-лигата

01.10.2018

Денеска после пладне Металург замина за Загреб, каде утре, со почеток во 20.45 часот, ќе го одигра натпреварот со екипата на ППД Загреб во рамките на петтото коло на СЕХА-лигата....

читај повеќе >

(Видео) Халил Јагањац најдобар лев бек на СЕХА-лигата за месец септември

27.09.2018

Маркетинг-тимот на СЕХА-лигата го објави идеалниот тим на лигата за месец септември. Иако Металург во првите четири кола освои само еден бод, но играше со тројца фаворити за...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Извиѓач

20.09.2018

Металург, и покрај големата желба, не успеа да ги израдува своите навивачи со првата победа во сезоната. Иако бевме многу блиску до првиот успех, на крајот моравме да се...

читај повеќе >

Металург испушти победа против Извиѓач

20.09.2018

Денешната средба со Извиѓач по многу параметри се разликуваше од претходно одиграните три натпревари во СЕХА-лигата. Откако во првите три кола одигравме со екипи кои имаа...

читај повеќе >

Утре почнува 4.коло на СЕХА-лигата

17.09.2018

Со утрешните две средби, почнува четвртото коло на СЕХА-лигата, кое ќе донесе интересни пресметки меѓу екипи од врвот, но и од долниот дел на табелата. Металург својот...

читај повеќе >

Оливер Димитриоски: Иако резултатот не ни е во прв план, јас сум оптимист за средбата со Извиѓач

17.09.2018

Металург денеска одржа прес-конференција по повод средбата со Извиѓач во рамките на СЕХА-лигата. Во отсуство на Данило Брестовац, кој има помали здравствени проблеми, своите...

читај повеќе >