СЕХА Лига

Металург закажува прес-конференција

14.09.2018

Почитувани, РК Металург ве поканува на прес-конференција по повод натпреварот од четвртото коло на СЕХА-лигата, меѓу екипите на РК Металург и  РК Извиѓач. Оваа средба ќе се...

читај повеќе >

Халил Јагањац се искачи на второто место на листата на стрелци во СЕХА-лигата

12.09.2018

Најдобриот стрелец во СЕХА-лигата во минатата сезона, Халил Јагањац, кој лани заврши со 100 постигнати голови, и оваа сезона претендира на највисокото место на листата на...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Им честитам на моите ракометари – дадоа максимум од тоа што можат

10.09.2018

По средбата Металург - Нексе, од третото коло на СЕХА-лигата, се одржа редовната прес-конференција. За жал, Металург и овој пат е поразен, па нашиот тренер Данило Брестовац...

читај повеќе >

Марио Танкоски сепак добро мина

10.09.2018

Нема среќа Металург во првите три натпревари во СЕХА-лигата, па во секој од нив губи по еден ракометар од својот и онака “тенок“ ростер. Откако во првото коло го изгубивме...

читај повеќе >

Mеталург со преполовен состав достојно му се спротивстави на незгодниот Нексе

10.09.2018

Во третото коло од тековната сезона во СЕХА-лигата, Металург го доживеа својот трет пораз, овој пат против на нас секогаш незгодниот тим на Нексе. Хрватскиот вицешампион, кој...

читај повеќе >

Почна третото коло на СЕХА-лигата

08.09.2018

Со денешниот натпревар во Загреб, почна третото коло на СЕХА-лигата. Во првиот натпревар од ова коло, ППД Загреб ја совлада екипата на Извиѓач, со резултат 36:25 (20:5),...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Со поддршка на навивачите ќе се обидеме да ја победиме екипата на Нексе

07.09.2018

Металург немаше среќа со почетниот календар во СЕХА-лигата и во првите две кола им гостуваше на двајцата главни фаворити за освојување на лигата - екипите на Вардар и на...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Денеска победи објективно подобриот противник

06.09.2018

По натпреварот Мешков Брест - Металург, се одржа редовната прес-конференција на која тренерите и одбраните ракометари од двата тима ги дадоа своите коментари за одиграната...

читај повеќе >

Денешни резултати од 2. коло на СЕХА-лигата

06.09.2018

Денеска се одиграни три средби од второто коло на СЕХА-лигата. Во нив, Нексе минимално го совлада Извиѓач, Металург е поразен во Брест, а Татран Прешов високо ја победи...

читај повеќе >

Заморот е причина за високиот пораз на Металург

05.09.2018

Металург убедливо е поразен на средбата од второто коло на СЕХА-лигата против екипата на Мешков Брест. Загубивме со 41:29 (17:15) во натпревар со две дијаметрално различни...

читај повеќе >