СЕХА Лига

Металург свикува прес-конференција

05.09.2018

Почитувани, РК Металург ве поканува на прес-конференција по повод натпреварот од третото коло на СЕХА-лигата меѓу екипите на РК Металург и на РК Нексе од Нашице. Овој...

читај повеќе >

Почна второто коло на СЕХА-лигата

05.09.2018

Со натпреварот во Скопје, денеска почна второто коло на СЕХА-лигата. Во единствениот денешен натпревар, екипата на Вардар го декласираше дебитантот во лигата, тимот на...

читај повеќе >

(Фото) Металург замина за Белорусија

04.09.2018

Екипата на Металург замина за Белорусија. Металург има лет во 15 часот за Љубљана, а од таму ќе продолжи за Варшава. Последната етапа, од Варшава до Брест, Металург ќе ја мине со...

читај повеќе >

(Фото/видео) Последни подготовки на Металург пред средбата со Мешков

03.09.2018

Металург ги привршува подготовките за средбата од второто коло на СЕХА-лигата, против екипата на Мешков Брест. Нашите ракометари ќе одржат уште еден тренинг утре наутро, а...

читај повеќе >

Нексе со историска победа над Загреб. Комплетни резултати од 1. коло на СЕХА-лигата

31.08.2018

Во Хрватска се случи вистинска сензација - се најде тим кој може да го совлада “вечниот шампион“ ППД Загреб. Во натпревар од првото коло на СЕХА-лигата, во Нашице тимот на...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Вардар – Металург

30.08.2018

Зад нас е македонската дерби-средба меѓу екипите на Вардар и на Металург, а во рамките на првото коло на СЕХА-лигата. Вардар ги однесе бодовите, ама и Металург покажа дека може...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Задоволен сум од тоа што го сработивме во овој краток период

30.08.2018

По натпреварот меѓу екипите на Вардар и на Металург, се одржа редовна прес-конференција на која своите видувања ги дадоа тренерите Брестовац и Парондо и играчите Кузмановски...

читај повеќе >

Металург пружи силен отпор, но бодовите сепак му припаднаа на Вардар

30.08.2018

Металург и Вардар го одиграа својот прв официјален натпревар во новата сезона. Во рамките на првото коло на СЕХА-лигата, Вардар на својот домашен терен го совлада Металург, со...

читај повеќе >

Почна 8-та СЕХА-сезона. Железничар ќе го памети својот дебитански настап

29.08.2018

Со вчерашните две средби почна 8-та сезона во СЕХА-лигата. Вујовиќ и екипата на Железничар од Ниш секогаш ќе го паметат својот заеднички дебитански настап во ова регионално...

читај повеќе >

Утре почнува 8-та сезона на СЕХА-лигата, Металург игра со Вардар

27.08.2018

Со утрешните дуели помеѓу романска Стеауа и словачкиот шампион Татран Прешов и српското дерби помеѓу Железничар и Војводина, ќе почне осмата сезона во Регионалната...

читај повеќе >