СЕХА Лига

Познат е распоредот на натпреварите на Металург во СЕХА-лигата за сезона 2018/19

14.08.2018

СЕХА-лигата ги одреди датумите за сите натпревари во сезона 2018/19. Како што и се очекуваше, во првото коло ќе се случи македонското дерби, а домаќин на средбата е Металург. Во...

читај повеќе >

СЕХА-лигата конечно го најде десеттиот клуб за сезоната 2018/19

14.08.2018

Конечно е комплетирана листата со имињата на десетте клубови кои ќе се натпреваруваат во СЕХА-лигата во сезона 2018/19. Последниот учесник е најден во Романија, а се работи за...

читај повеќе >

СЕХА-лигата го бара десеттиот учесник

27.07.2018

СЕХА-лигата оваа сезона ќе биде ослабната поради неучеството на двете екипи од Словенија, кои истапија поради зголемените обврски во своето национално првенство. Исто така,...

читај повеќе >

Проблеми во СЕХА-лигата: Откажаа екипите од Словенија, а откажа и Веспрем

25.07.2018

Новата сезона на СЕХА-лигата ќе донесе натпревари со редуциран квалитет, откако стана јасно дека во лигата нема да настапат екипите од Словенија. Дополнително, денеска...

читај повеќе >

(Видео) Двајца ракометари на Металург во топ 5 асистенти на СЕХА-лигата

17.05.2018

Двајца наши ракометари влегоа во најдобрата петорка асистенти во СЕХА-лигата во сезона 2017/18. Најдобар асистент во лигата е Петар Зујовиќ од Динамо Панчево, со 57...

читај повеќе >

Идеалниот тим на Ф4-турнирот на СЕХА-лигата

15.04.2018

Лука Циндриќ е прогласен за МВП на завршниот турнир во СЕХА-лигата, а Илија Абутовиќ за најдобар дефанзивец. Освен тоа, избран е и идеалниот тим на Ф4-турнирот во...

читај повеќе >

Вардар е шампион на СЕХА-лигата, а Цеље победник во малото финале

15.04.2018

Македонскиот шампион Вардар е староновиот првак на СЕХА-лигата. До својата четврта титула во ова регионално натпреварување стигна со победата против ППД Загреб. Иако важеше...

читај повеќе >

Вардар и Загреб ќе решат кој ќе биде шампион на СЕХА-лигата во сезона 2017/18

13.04.2018

Завршија двете полуфинални средби од фајналфорот во СЕХА-лигата. Во финалето очекувано се пласираа екипите на Вардар и на ППД Загреб. Но, за разлика од Вардар, кој целосно го...

читај повеќе >

Халил Јагањац денеска го доби признанието за најдобар стрелец во СЕХА-лигата

12.04.2018

Пред почетокот на денешната прес-конференција на СЕХА-лигата во Скопје, извршниот директор на лигата, Синиша Остоиќ, му го додели признанието за најдобар стрелец во лигата на...

читај повеќе >

Утре почнува фајналфор-разврската во СЕХА-лигата

12.04.2018

Скопје и СЦ “Јане Сандански“ од утре ќе бидат епицентар на збиднувањата во СЕХА-лигата. Крајот на уште една сезона во ова регионално натпреварување ќе го одбележи...

читај повеќе >