СЕХА Лига

(Видео) Жарко Пешевски во идеалниот тим на сезоната на СЕХА-лигата

03.04.2018

Пред фајналфорот во СЕХА-лигата, капитените на десетте екипи во СЕХА-лигата имаа можност да го одберат идеалниот тим на сезоната во ова регионално...

читај повеќе >

(Видео) Халил Јагањац меѓу петте најголеми ѕвезди на СЕХА-лигата во сезона 2017/18

30.03.2018

На крајот на одлична сезона во СЕХА-лигата, во која стана најдобар стрелец на лигата, нашиот Халил Јагањац се закити со уште едно големо признание - избран е меѓу петте...

читај повеќе >

(Видео) Филип Кузмановски е најдобар среден бек на СЕХА-лигата во месец март

24.03.2018

По завршувањето на натпреварите во месец март, што воедно стана и крај на регуларниот дел на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата го одреди идеалниот тим на месец март. За...

читај повеќе >

(Видео) Најдобрите пет одбрани во 18. коло на СЕХА-лигата

21.03.2018

По завршувањето на последното коло од регуларниот дел на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги одбра петте најдобри голмански одбрани на колото. Меѓу нив нема...

читај повеќе >

(Видео) Голот на Јагањац во топ 5 голови на 18. коло на СЕХА-лигата

21.03.2018

По завршувањето на последното коло од регуларниот дел на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги одбра петте најубави голови на колото. Меѓу нив е и “бомбата“ на нашиот...

читај повеќе >

СЕХА-лигата ги одреди саатниците за престојните фајналфор-дуели

21.03.2018

СЕХА-лигата ги одреди саатниците за престојните фајналфор, кој ќе се игра од 13 до 15 април во Скопје. . Полуфинале: 13 април, 17.45 ч.:  ППД Загреб - Цеље ПЛ 13 април, 20.15 ч.:  Вардар...

читај повеќе >

(Видео) Голот на Анте Токиќ е прогласен за најубав на средбата Металург – Цеље ПЛ

19.03.2018

Металург вчера извојува извонредна победа против фаворизираниот тим на Цеље ПЛ, а еден од четирите гоа на Анте Токиќ е избран за најубав гол на...

читај повеќе >

Заврши регуларниот дел на СЕХА-лигата. Резултати од последното коло и конечна табела

18.03.2018

Со денешните натпревари е комплетирано последното коло во СЕХА-лигата и означен е крајот на регуларниот дел на ова регионално натпреварување. Металург вечерва оствари...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Драго ми е што сезоната ја завршивме со победа

18.03.2018

Металург оствари блескава победа на средбата против Цеље ПЛ, па своето задоволство од остварениот успех на прес-конференцијата по средбата го изрази нашиот тренер...

читај повеќе >

Јагањац ја издржа битката со Буторац и стана најдобар стрелец во СЕХА-лигата во сезона 2017/18

18.03.2018

Младиот бомбардер на Металург Халил Јагањац е најдобар стрелец во СЕХА-лигата во сезона 2017/18, со постигнати 100 гола. Во пресрет на денешното последно коло, Јагањац имаше...

читај повеќе >