СЕХА Лига

Металург го оствари ветувањето на Јовиќ, Цеље без бодови во Скопје

18.03.2018

Александар Јовиќ вети - Металург оствари. Во последното коло од регуларниот дел на СЕХА-лигата нашите ракометари остварија победа над екипата на Цеље ПЛ, учесник во плејофот...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 голови во 17. коло на СЕХА-лигата

18.03.2018

По завршувањето на 17. коло на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги одбра петте најубави голови на колото. За жал, меѓу нив нема остварувања на стрелците на...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Цеље е фаворит, но ветувам дека ние нема да разочараме

16.03.2018

Денеска, во Конгресната сала на ВИП Арената СЦ“Борис Трајковски“, се одржа прес-конференција на Металург пред средбата со екипата на Цеље ПЛ, последниот натпревар од...

читај повеќе >

Жарко Пешевски: Кога ќе го дадете најдоброто од себе, сè е можно

15.03.2018

Интервју на пикерот на Металург за сајтот на СЕХА-лигата Топката во неговите раце најчесто им носи многу проблеми на неговите противници, бидејќи тој или постигнува гол, или...

читај повеќе >

(Видео) Најдобрите пет одбрани во 17. коло на СЕХА-лигата

15.03.2018

По завршувањето на 17. коло на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги одбра петте најдобри голмански одбрани на колото. За жал, меѓу нив нема остварувања на голманите на...

читај повеќе >

Слободен влез за неделната средба на Металург со Цеље ПЛ

15.03.2018

Раководството на Металург реши да ги отвори вратите за сите љубители на ракометот и нема да се наплаќаат влезници за неделната средба со екипата на Цеље ПЛ, во рамките на 18....

читај повеќе >

Металург закажа прес-конференција

15.03.2018

Почитувани, РК Металург утре (16 март) закажува прес-конференција во 11.30 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го одиграме в...

читај повеќе >

Познати се полуфиналните двојки на фајналфор-турнирот во СЕХА-лигата

14.03.2018

По одигрувањето на претпоследното коло во СЕХА-лигата, станаа познати полуфиналните двојки на фајналфор-турнирот, што од 13 до 15 април ќе се игра во салата “Јане Сандански“...

читај повеќе >

Комплетни резултати на 17. коло на СЕХА-лигата. Табела

14.03.2018

Вчера и денеска е одиграно 17. коло на СЕХА-лигата, кое е претпоследно од регуларниот дел на тековната сезона. Металург за жал одигра лош натпревар во Прешов и го забележа...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Направивме многу грешки, победата на Татран е заслужена

14.03.2018

На редовната прес-конференција по средбата, своите коментари ги дадоа двајцата тренери и одбраните играчи на двата тима. . Александар Јовиќ: “Без сомнение, квалитетен...

читај повеќе >