СЕХА Лига

Убедлив пораз на Металург во Прешов

14.03.2018

Металург убедливо го загуби натпреварот од 17. коло на СЕХА-лигата, откако на гостувањето во Прешов загубивме од Татран со резултат 27:19 (12:8). Иако и двете екипи во натпреварот...

читај повеќе >

(Видео) Средбата Татран Прешов – Металург е прогласена за дерби-натпревар на 17. коло на СЕХА-лигата

13.03.2018

Средбата меѓу Татран Прешов и Металург е прогласена за дерби-натпревар на 17. коло на СЕХА-лигата. Иако и двете екипи ги загубија шансите да се вмешат во борба за првите четири...

читај повеќе >

Металург замина за Прешов

13.03.2018

Металург попладнево замина за Прешов, каде утре ќе ја игра средбата од претпоследното коло во СЕХА-лигата. Металург во 15.20 часот имаше лет за Будимпешта, каде треба да слета...

читај повеќе >

На две кола до крајот, Халил Јагањац е убедливо најдобар стрелец во СЕХА-лигата

13.03.2018

Младиот бомбардер на Металург Халил Јагањац, на две кола до крајот на регуларниот дел на лигата, е убедлив на челото на најдобрите стрелци во СЕХА-лигата. Тој има 7 голови...

читај повеќе >

Денес и утре се игра претпоследното коло на регуларниот дел на СЕХА-лигата

13.03.2018

Регуларниот дел на СЕХА-лигата е пред самиот свој крај, па денеска и утре ќе се одигра претпоследното коло од тековната сезона. Единствено Вардар и Војводина, кои порано го...

читај повеќе >

(Видео) Голот на Кузмановски во топ 5 голови на 16. коло на СЕХА-лигата

11.03.2018

Металург славеше против Мешков Брест во 16. коло на СЕХА-лигата, а еден од десетте голови на Филип кузмановски е избран за еден од петте најубави голови на колото. . Топ 5...

читај повеќе >

(Видео) Одбраната на Томовски е дел од топ 5 одбрани на 16. коло на СЕХА-лигата

09.03.2018

Металург извојува значајна победа против тимот на Мешков Брест во 16. коло на СЕХА-лигата, а една од одбраните на нашиот голман Мартин Томовски најде место меѓу петте најдобри...

читај повеќе >

И официјално: Фајналфорот на СЕХА-лигата ќе се игра во Скопје

08.03.2018

Завршниот турнир на СЕХА-лигата во седмата сезона од ова регионално натпреварување ќе се игра во салата “Јане Сандански“ во Скопје, со што главниот град на Македонија е...

читај повеќе >

(Видео) Филип Кузмановски – играч на натпреварот

07.03.2018

Капетенот на Металург Филип Кузмановски на денешната средба со екипата на Мешков Брест постигна 10 голови, па од СЕХА-лигата оправдано беше прогласен за играч на...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 16. коло на СЕХА-лигата. Табела

07.03.2018

Вчера и денеска е одиграно комплетното 16. коло на СЕХА-лигата. Македонските претставници, Металург и Вардар, ги совлада своите противници, Мешков Брест и Динамо Панчево. Цеље...

читај повеќе >