СЕХА Лига

Александар Јовиќ: Оваа победа е значајна за нас и за нашата самодоверба

07.03.2018

По натпреварот меѓу Металург и екипата на Мешков Брест се одржа редовна прес-конференција, на која своите коментари ги дадоа тренерите и избраните ракометари на двете екипи....

читај повеќе >

Металург ги израдува навивачите со нова победа во СЕХА-лигата

07.03.2018

Металург извојува значајна победа во мечот со екипата на Мешков Брест. Силниот противник, кој во Скопје допатува со комбиниран состав, го совладавме со резултат 37:33...

читај повеќе >

Слободен влез за утрешната средба на Металург со Мешков Брест

06.03.2018

Раководството на Металург реши да ги отвори вратите за сите љубители на ракометот и нема да се наплаќаат влезници за утрешната средба со екипата на Мешков Брест, во рамките...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на СЕХА-лигата за месец февруари

05.03.2018

По завршувањето на февруарските натпревари во СЕХА-лигата, објавен е идеалниот тим на лигата за изминатиот месец. Во тој тим нема ракометари на...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Ќе се обидеме да го решиме проблемот со нашата одбрана

05.03.2018

Пред средбата од 16. коло на СЕХА-лигата против екипата на Мешков Брест, кој се игра в среда со почеток во 17.30 часот, Металург денеска одржа редовна прес-конференција. Своите...

читај повеќе >

Металург закажа прес-конференција

04.03.2018

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в понеделник (05.03.2018) во 12.00 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го...

читај повеќе >

Уште три средби до крајот на обврските на Металург во СЕХА-лигата

02.03.2018

По завршувањето на настапите во Лигата на шампионите, при крај се и обврските на Металург во СЕХА-лигата. Металург ниту оваа сезона не успеа да обезбеди место во фајналфорот...

читај повеќе >

Топ 5 голови во 15. коло на СЕХА-лигата

01.03.2018

По комплетирањето на 15. коло, маркетинг тимот на СЕХА-лигата ги одбра петте најубави голови на колото. Овој пат изборот мина без остварувањана стрелците на...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 одбрани во 15. коло на СЕХА-лигата

01.03.2018

По комплетирањето на 15. коло, маркетинг тимот на СЕХА-лигата ги одбра петте најдобри голмански одбрани на колото. Овој пат изборот мина без остварувањана голманите на...

читај повеќе >

Комплетирано е 15. коло во СЕХА-лигата. Резултати и табела

28.02.2018

Со денешните две средби, комплетирано е 15. коло во СЕХА-лигата. Математички, засега само Вардар има обезбедено пласман во фајналфорот на лигата, меѓутоа речиси сигурен...

читај повеќе >