СЕХА Лига

Сите денешни резултати во СЕХА-лигата

27.02.2018

Денеска се одиграни три средби од 15. коло на СЕХА-лигата. Металург го одигра својот најслаб натпревар во оваа сезона и забележа висок пораз на гостувањето кај екипата на...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Ова беше нашиот најлош натпревар во СЕХА-лигата во оваа сезона

27.02.2018

Со различни чувства се појавија двајцата тренери на прес-конференцијата, по средбата во Велење. Очекувано, нашиот тренер Александар Јовиќ беше разочаран од изданието на...

читај повеќе >

Горење ја казни лошата игра на Металург

27.02.2018

Металург не се прослави во Велење, каде го одигра натпреварот од 15. коло на СЕХА-лигата. Иако навестуваа дека ќе се обидат да му се реваншираат на тимот на Горење за поразот во...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Горење е фаворит, но ние ќе се обидеме да му се реваншираме за поразот во Скопје

27.02.2018

Денеска, со почеток во 17.45 часот, Металург во Велење ќе го одигра натпреварот од 15. коло на СЕХА-лигата. Наш противник е екипата на Горење, која првата средба во Скопје ја доби...

читај повеќе >

СЕХА-интервју: Филип Кузмановски: Ни недостасува енергијата на Червар

26.02.2018

(Интервју на капитенот на Металург, Филип Кузмановски, за сајтот на СЕХА-лигата) Актуелниот вицешампион на Македонија, Металург, е клуб кој во изминатите неколку години им...

читај повеќе >

Утре и задутре ќе се одигра комплетното 15. коло во СЕХА-лигата

26.02.2018

До крајот на регуларниот дел на СЕХА-лигата останаа уште само четири кола, а првото од нив, 15. по ред, ќе се одигра во следните два дена. Засега пласман во завршницата на лигата...

читај повеќе >

Mеталург замина за Словенија

26.02.2018

Металург, со летот во 14.30 часот, денеска замина за Словенија, каде утре ќе го одигра натпреварот од 15. коло на СЕХА-лигата. Наш утрешен противник е екипата на Горење Велење,...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најубави гола на 14. коло на СЕХА-лигата

19.02.2018

Маркетинг-тимот на СЕХА -лигата ги објави петте најубави гола во 14. коло на СЕХА-лигата. За жал, овој пат на листата нема достигнувања на стрелците на Металург. . Топ 5: 1....

читај повеќе >

Комплетни резултати од 14. коло на СЕХА-лигата. Табела

16.02.2018

Во 14. коло на СЕХА-лигата постигнати се следните резултати: . Динамо Панчево – Татран Прешов  26:26 (12:14) Нексе – Мешков Брест  19:29 (9:17) ППД Загреб – Металург  30:28...

читај повеќе >

Топ 5 одбрани на 14. коло на СЕХА-лигата

16.02.2018

Маркетинг-тимот на СЕХА -лигата ги објави петте најдобри голмански одбрани во 14. коло на СЕХА-лигата. За жал, овој пат на листата нема достигнувања на голманите на...

читај повеќе >