СЕХА Лига

(Видео) Голот на Јагањац е прогласен за најубав во 13. коло на СЕХА-лигата

14.02.2018

Голот на левиот бек на Металург, Халил Јагањац, доби најмногу гласови во изборот на најубав гол во 13. коло во СЕХА-лигата. Овој гол Јагањац го постигна на средбата против...

читај повеќе >

(Видео) Флеш-интервју на Мартин Томовски, по средбата со Загреб

13.02.2018

По средбата со Загреб, Мартин Томовски даде краток коментар за...

читај повеќе >

Денешни резултати во СЕХА-лигата. Моментална табела

13.02.2018

Денеска се одиграни три средби во рамките на 14. коло на СЕХА-лигата. Металург храбро се соочи со второпласираната екипа во лигата, но немаше сили за позитивен исход. Вардар,...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Загреб ја заслужи победата

13.02.2018

По средбата Загреб - Металург, се одржа редовната прес-конференција. Своите коментари ги дадоа тренерите  и играчите на двата тима. . Александар Јовиќ: “Верувам дека...

читај повеќе >

Силниот отпор на Металург недоволен за бодови во Загреб

13.02.2018

Металург ја загуби средбата од 14. коло, која во Загреб ја одигра со екипата на ППД Загреб. Поразени сме со резултат 30:28 (15:13), иако во текот на целиот натпревар бевме во позиција...

читај повеќе >

(Видео) Халил Јагањац стрелец на еден од петте најубави голови во 13. коло на СЕХА-лигата

13.02.2018

Бекот на Металург Халил Јагањац е стрелец на еден од петте најубави голови во 13. коло на СЕХА-лигата. Покрај Халил Јагањац, во изборот се и остварувањата на Јања Војводиќ...

читај повеќе >

Металург замина за Загреб

12.02.2018

Македонскиот вицешампион пред малку замина за Загреб, каде утре го чека средба со екипата на ППД Загреб. Се работи за натпревар од 14. коло на СЕХА-лигата, кој е закажан со...

читај повеќе >

Томовски во топ 5 одбрани на 13. коло на СЕХА-лигата

11.02.2018

Голманот на Металург Мартин Томовски има една од петте најдобри одбрани во 13. коло на СЕХА-лигата. Покрај Мартин Томовски, во изборот се и остварувањата на Аријан Јовиќ (ППД...

читај повеќе >

Резултати во СЕХА-лигата. Моментална табела

04.02.2018

Во првите четири дена од февруари во СЕХА-лигата се одиграни неколку средби и постигнати се следните резултати: . 01.02.2018 г.:  Мешков Брест - Вардар  25:25 (12:12) 03.02.2018 г.:  Татран...

читај повеќе >

СЕХА-видео: Најубавиот гол на средбата Металург – Војводина

04.02.2018

Маркетинг тимот на СЕХА-лигата објави видео со, според нив, најубавиот гол на средбата Металург - Војводина. Се работи за еден од осумте гола на Халил...

читај повеќе >