СЕХА Лига

Данило Брестовац: Ја сакав Војводина со најсилниот состав, вака мечот се претвори во тренинг

13.03.2019

По средбата меѓу екипите на Металург и на Војводина се одржа редовната прес-конференција на која натпреварот го коментираа тренерите на двете екипи и избраните...

читај повеќе >

Војводина демолирана во мечот со Металург

13.03.2019

Во својот последен натпревар од тековната сезона во СЕХА-лигата, Металург катастрофално го порази тимот на Војводина, со што целосно му се реваншира за неуспехот од првата...

читај повеќе >

Фајнал-форот на СЕХА-лигата и официјално ќе се игра во Брест

11.03.2019

Како што објавија челниците на СЕХА-лигата, фајнал-форот во ова регионално натпреварување дефинитивно ќе се игра во Брест, Белорусија. Овае вторпат во последните три години...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Очекувам триумф против Војводина

11.03.2019

В пресрет на натпреварот од последното коло на СЕХА-лигата, на кој утре противник ќе ни биде екипата на Војводина, денеска Металург одржа прес-конференција на која...

читај повеќе >

Металург свикува прес-конференција

09.03.2019

Почитувани, РК Металург ве поканува на прес-конференција, по повод натпреварот РК Металург - Војводина од 18.коло во СЕХА-Лигата. Овој натпревар ќе се одигра во вторник, 12.03.2019...

читај повеќе >

Комплетирано е 16. коло на СЕХА-лигата. Табела

08.03.2019

Со завчерашните две средби, комплетирано е 16. коло на СЕХА-лигата. . Резултати: Извиѓач - Стеауа Букурешт  28:29 (15:16) Вардар - Мешков Брест  30:32 (16:17) Војводина - Нексе  26:21...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Не сум задоволен, играчите мораат да докажат дека заслужуваат место во тимот

06.03.2019

По средбата меѓу екипите на Татран Прешов и на Металург, се одржа прес-конференција на која средбата ја коментираа двајцата тренери. Додека Славко Голужа покажа дека е...

читај повеќе >

Металург убедливо е поразен во Прешов

06.03.2019

Ракометарите на Металург го загубија натпреварот со екипата на Татран Прешов од претпоследното коло во СЕХА-лигата. Татран не совлада со убедливи десет голови разлика, 30:20...

читај повеќе >

(Видео) Цепелинот Танкоски-Димитриоски-Серафимов меѓу најубавите голови во СЕХА-лигата во февруари

05.03.2019

Прекрасната акција на младото трио на Металург едноставно мораше да се најде меѓу најубавите голови на СЕХА-лигата во месец февруари. Танкоски луцидно му ја додаде топката...

читај повеќе >

( Видео) Идеален тим на СЕХА-лигата за месец февруари

05.03.2019

По завршувањето на февруарските натпревари, маркетинг тимот на СЕХА-лигата го објави идеалниот тим на СЕХА-лигата во кој не се најде место за ракометари на...

читај повеќе >