СЕХА Лига

Александар Јовиќ: Ова е победа на нашите млади ракометари

04.02.2018

По средбата со Војводина, која Металург ја доби со резултат 30:26 (21:9), се одржа редовна прес-конференција на која имавме можност да ги слушниме коментарите на двајцата тренери,...

читај повеќе >

Едно полувреме доволно за победа над Војводина

04.02.2018

Металург го доби првиот натпревар во новата календарска година и, со победа над Војводина, освои нови бодови во СЕХА-лигата. Иако настапи без четворицата ракометари, кои...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Убеден сум дека и овој Металург има квалитет

02.02.2018

По подолга пауза, Металург повторно се враќа во натпреварувачки ритам, а наш прв противник е екипата на Војводина, во натпревар од СЕХА-лигата. По повод неделната средба,...

читај повеќе >

Металург најавува прес-конференција

01.02.2018

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в петок (02.01.2018) во 12.00 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го одиграме...

читај повеќе >

Од денеска во продажба влезниците за средбата Металург – Војводина

30.01.2018

Средбата од 13. коло на СЕХА-лигата, против екипата на Војводина, на програмата е в недела (4 февруари), со почеток во 15.00 часот. Оваа средба се игра во ВИП арената...

читај повеќе >

(Видео) Топ 7 моменти во СЕХА-лигата во 2017 година

31.12.2017

Во 2017 година во СЕХА-лигата имаше стотици незаборавни спортски моменти, но маркетинг-тимот на лигата ги одбра овие...

читај повеќе >

(Видео) Жарко Пешевски во идеалниот тим на СЕХА-лигата во месец декември

28.12.2017

Маркетинг-тимот на СЕХА-лигата го објави идеалниот тим на лигата во месец декември, а во него заслужено се најде пикерот на Металург Жарко Пешевски. . Идеален тим за...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најубави голови во СЕХА-лигата за месец декември

25.12.2017

Маркетинг тимот на СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови за месец декември. За жал, на листата нема остварување на ракометарите на Металург. . Петте најубави гола: 1....

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во СЕХА-лигата за месец декември

25.12.2017

Маркетинг тимот на СЕХА-лигата ги објави петте најдобри голмански одбрани за месец декември. За жал, на листата нема остварување на голманите на Металург. . Петте најдобри...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Нерешениот резултат е и најправеден

18.12.2017

По средбата Нексе - Металург се одржа редовната прес-конференција на која присутните новинари имаа можност да ги слушнат коментарите на учесниците на денешниот...

читај повеќе >