СЕХА Лига

(Видео) Двојната одбрана на Никола Даниловски во топ-5 одбрани во СЕХА-лигата за февруари

04.03.2019

Маркетинг тимот на СЕХА-лигата ги објави петте најдобри голмански одбрани на натпреварите одиграни во месец февруари. Во овој престижен избор се најде и нашиот голман...

читај повеќе >

Комплетирано е 15. коло на СЕХА-лигата. Табела

28.02.2019

Со вчерашните два натпревари, комплетирано е 15. коло на СЕХА-лигата. . Резултати: Стеауа Букурешт - Нексе  19:31 (8:15) Татран Прешов - Извиѓач  29:22 (14:8) Мешков Брест -...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Ме нервира тоа што повторно не се придржувавме до договореното

27.02.2019

По средбата меѓу екипите на Железничар и на Металург, во Ниш се одржа редовната прес-конференција на која тренерите и одбраните ракометари имаа можност да ги дадат своите...

читај повеќе >

Во рамноправна игра Металург е поразен на гостувањето кај Железничар

27.02.2019

Металург вечерва е поразен на гостувањето кај екипата на Железничар од Ниш, со што е прекината низата на гостински победи на нашиот тим. Металург загуби во рамноправен...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Од ракометарите ќе барам континуитет во добра и борбена игра

27.02.2019

Металург денеска во Ниш, со почеток во 17 часот, го игра натпреварот од 15. коло на СЕХА-лигата, а наш противник ќе биде екипата на Железничар од Ниш. “И во овој меч од...

читај повеќе >

Металург утре на мегдан со Железничар од Ниш

26.02.2019

Утре, со почеток во 17 часот, Металург и гостува на екипата на Железничар од Ниш, во рамките на 15. коло на СЕХА-лигата. Двете екипи во досегашниот тек на првенството оствариле...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Среќен сум бидејќи победивме со тимска игра

22.02.2019

На редовната прес-конференција по средбата Стеауа - Металург, своите коментари ги дадоа тренерите и одбраните ракометари на двете екипи. . Данило Брестовац: “Многу сме...

читај повеќе >

(Видео) Погодокот на Мартин Серафимов е прогласен за гол на натпреварот

22.02.2019

Има само 18 години, а еден е од најголемите таленти во нашиот ракомет. На средбата со Стеауа влезе во последната четвртина, но тоа не му посмета да постигне три гола, а едниот од...

читај повеќе >

(Видео) Миха Пучник: Немавме што да загубиме, па на крајот ни се насмевна среќата

22.02.2019

Металург извојува победа на гостувањето кај екипата на Стеауа. Иако оваа победа не значи многу за нашиот пласман во СЕХА-лигата, таа има големо значење за подигањето на...

читај повеќе >

Стеауа капитулираше во Букурешт

22.02.2019

Металург се враќа со победа од незгодното гостување во Букурешт, кај поранешниот европски шампион Стеауа. Во тежок и израмнет натпревар, Металург го совлада својот противник...

читај повеќе >