СЕХА Лига

Убедлив пораз на Металург во Загреб

11.10.2016

Металург ја загуби средбата со хрватскиот шампион, кој ни го нанесе најубедливиот пораз во оваа сезона. Загреб не совлада со резултат 29:20 (13:10), во меч во кој нашиот противник...

читај повеќе >

Веселин Вујовиќ: Се надевам дека брзо ќе излеземе од овој лош период во кој се наоѓа екипата

10.10.2016

Екипата на Загреб е разнишана од трите последователни порази во Лигата на шампионите, каде очекуваа добра сезона, и токму во овој момент и гостува Металург. Токму против...

читај повеќе >

Лино Червар: Гостувањето во Загреб за мене е возбудливо искуство

10.10.2016

Во Загреб денеска се одржа прес-конференција на која учествуваше и нашиот тренер Лино Червар. “Гостувањето во Загреб за мене е возбудливо искуство. Знам дека нашиот...

читај повеќе >

Металург замина за Хрватска

10.10.2016

Металург пред малку замина за Загреб, Хрватска, каде утре го игра натпреварот од 6. коло на СЕХА лигата со екипата на ППД Загреб. Нашите ракометари во 16 часот имаат лет за...

читај повеќе >

Видео: Одбраната на Дарко Арсиќ избрана во топ 5 одбрани во СЕХА лигата во септември

08.10.2016

Маркетинг тимот на СЕХА лигата ги одбра најдобрите 5 одбрани во месец септември. Една од бројните одбрани на нашиот Дарко Арсиќ е избрана во Топ 5.  . Топ 5...

читај повеќе >

Мирољубива завршница на мечот меѓу Металург и Нексе

29.09.2016

На прес-конференцијата и двајцата тренери истакнаа дека не се задоволни од резултатот, но и дека нерешениот исход е најреален по се што се случуваше на вечерашната средба...

читај повеќе >

Денеска почнува продажбата на влезниците за средбата со Нексе

26.09.2016

Средбата од 5. коло на СЕХА лигата, против екипата на Нексе, на програмата е утре, со почеток во 20.30 часот. Оваа средба се игра во ВИП арената “Борис Трајковски“, а веќе...

читај повеќе >

Оптимистички ноти во таборот на Нексе

26.09.2016

Екипата на Нексе отсекогаш е незгоден противник за Металург и често знаеше да однесе бодови од Скопје. Оптимизмот и овој пат провејува во изјавите на тренерот на Нексе...

читај повеќе >

Татран Прешов капитулираше пред силниот Металург

19.09.2016

Откако изигравме со сите главни конкуренти за место во фајналфорот и за шампионскиот наслов во СЕХА лигата, против кои забележавме тесни порази, ја искористивме првата...

читај повеќе >

Растислав Тртик: Металург е силен противник, не чека “жежок“ меч

19.09.2016

Денескка, со почеток во 20.30 часот, Металург го игра својот четврти натпревар во СЕХА лигата. За противник ја имаме екипата на Татран Прешов, со која во оваа сезона ќе одиграме...

читај повеќе >