СЕХА Лига

Металург утре ќе ги пушти во продажба влезниците за средбата со Вардар

01.09.2016

Средбата од првото коло на СЕХА лигата, против градскиот ривал Вардар, на програмата е во вторник, со почеток во 20.30 часот. Оваа средба се игра во СА “Борис Трајковски“, а веќе...

читај повеќе >

СЕХА-лигата се изјасни за составот на лигата за следната сезона

08.07.2016

СЕХА-лигата на својот сајт го претстави составот со кој ќе се игра ова натпреварување во сезоната 2016/17. Најголемата промена се однесува на претставниците на Србија, кои ги...

читај повеќе >

Фајналфорот во СЕХА-лига ќе се игра во Вараждин (Хрватска)

28.02.2016

Челниците на ракометната СЕХА-лига потврдија дека завршниот турнир во регионалното натпреварување ќе се игра во Вараждин, Хрватска. Ова е вторпат Хрватска да го организира...

читај повеќе >

ИДЕАЛЕН ТИМ НА СЕХА-ЛИГАТА ВО РЕГУЛАРНИОТ ДЕЛ НА СЕЗОНАТА

21.03.2015

На крајот од регулариот дел на СЕХА-лигата, по 90 одиграни натпревари, одреден е и идеалниот состав на овој дел од сезоната: Лево крило Радослав Антл Татран Прешов Лев...

читај повеќе >

СО НАТПРЕВАРОТ БОРАЦ – НЕКСЕ ЗАВРШИ РЕГУЛАРНИОТ ДЕЛ НА СЕХА-ЛИГАТА. КОНЕЧНА ТАБЕЛА

18.03.2015

Екипата на Борац од Бања Лука го совлада Нексе во последниот натпревар од регуларниот дел на СЕХА-лигата. Борац победи со резултат 30:28 (14:15). До крајот на сезоната во ова...

читај повеќе >

ЗАВРШИЈА ОБВРСКИТЕ НА МЕТАЛУРГ ВО СЕХА-ЛИГАТА

16.03.2015

Со одигрувањето на последниот натпревар против екипата на Брест Мешков, завршија обврските на Металург во СЕХА-лигата и екипата целосно ќе се сврти на претстојниот плеј-оф...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ПОРАЗЕН ВО БАЊА ЛУКА

06.03.2015

Металург со пораз ја заврши тешката турнеја во која за седум дена одигра три средби во три различни земји. Вечерва убедливо загубивме од екипата на Борац, со резултат 27:21...

читај повеќе >

ЈА ЗАГУБИВМЕ СРЕДБАТА СО НЕКСЕ

04.03.2015

Металург ја загуби средбата со екипата на Нексе, со резултат 25:19 (12:10). Оваа важна средба Металург ја одигра хендикепиран поради отсуството на ударните бекови Талески и...

читај повеќе >

НА ЧЕКОР ОД СЕНЗАЦИЈА

01.03.2015

Тоа е краткиот опис на тоа што денеска се случи во Брест. Металург одигра уште еден одличен натпревар и се избори за резултат каков што не успеавме да постигнеме ниту со...

читај повеќе >

РАЗИГРАНИОТ МЕТАЛУРГ ПОВТОРНО ГО НАМАЧИ ЗАГРЕБ

24.02.2015

Интересен натпревар следевме денеска во нашата најголема арена, натпревар со две сосема различни полувремиња. Првото го одигравме лошо, неинвентивно и несигурно. Тешко...

читај повеќе >