СЕХА Лига

РАЗРЕШЕНИ СЕ СИТЕ ДИЛЕМИ ОКОЛУ РЕГУЛАРНОСТА НА СРЕДБАТА МЕТАЛУРГ – ВОЈВОДИНА

23.02.2015

Разрешени се сите дилеми околу регуларноста на средбата од 14. коло на СЕХА-лигата меѓу екипите на Металург и на Војводина, по непотребната тензија што настана со задоцнетата...

читај повеќе >

ВЕСПРЕМ Е ГЛАВНИОТ КАНДИДАТ ЗА ОРГАНИЗАЦИЈА НА ЗАВРШНИОТ ТУРНИР ВО СЕХА-ЛИГАТА

20.02.2015

Вчера во Загреб е одржана седница на УО на СЕХА-лигата на која, меѓу другото, се разгледуваа и кандидатите за организација на завршниот турнир. Од поднесените четири...

читај повеќе >

МЛАДОСТА НА МЕТАЛУРГ ДОБИВА КАРАКТЕР

07.02.2015

Убаво беше денеска да се биде во СЦ Борис Трајковски. Прв натпревар на младиот Металург, последен на генијалниот Вугринец и Војводина, како противник по мерка. Првото...

читај повеќе >

ОДЛИЧНИОТ МЕТАЛУРГ НЕ ИЗДРЖА ДО КРАЈОТ

04.02.2015

Металург е високо поразен на гостувањето во Прешов, но конечниот резултат не ја одразува вистинската слика на случувањата на теренот. Металург беше подобар цели 47 минути, се...

читај повеќе >

НЕКСЕ НАЈПОСЛЕ ПАДНА ВО СКОПЈЕ

01.02.2015

Металург извојува победа во првиот официјален натпревар во 2015-та година, а прва жртва на нашиот тим е екипата на Нексе, која првпат ја совладавме во Скопје, откако се...

читај повеќе >

СЕХА ГАСПРОМ РЕГИОНАЛНА ЛИГА: МЕТАЛУРГ – НЕКСЕ

31.01.2015

Утре, Металург го игра првиот официјален натпревар во 2015. година. Се работи за средба од 8. коло на СЕХА Гаспром регионалната лига, во која во Скопје ќе го пречекаме тимот на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СО ПОРАЗ ЈА ЗАВРШИ ГОДИНАТА

17.12.2014

За жал, немаме добри вести од Крагујевац. Металург ја загуби последната средба во 2014. година, овој пат против домашниот Раднички, со резултат 24:29 (9:14). Кризата во нашиот тим,...

читај повеќе >

ДОСТОИНСТВЕН ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ

14.12.2014

Металург ја загуби средбата против апсолутниот фаворит за освојување на пехарот во Гаспром СЕХА Регионалната лига, екипата на Веспрем, но загуби на достоинствен начин, по...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО ЗАГУБИ ДЕРБИТО

11.12.2014

Вечерва Металург загуби уште една пресметка со Вардар. За жал, нашиот десеткуван состав не беше во состојба да му се спротистави на разиграниот Вардар, кој средбата ја доби...

читај повеќе >

НОВИ БОДОВИ ЗА МЕТАЛУРГ

25.10.2014

Металург ја совлада екипата на Бoрац од Бања Лука, во натпревар од 7-то коло на СЕХА Гаспром регионалната лига. Резултатот од средбата е 24:17 (15:10). Металург лесно дојде до нови...

читај повеќе >