СЕХА Лига

ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ ВО НОВИ САД

22.10.2014

Металург ја совлада екипата на Војводина во натпревар од петтото коло на СЕХА Гаспром регионалната лига. Нашиот тим победи со резултат 25:22 (12:11) Металург континуирано водеше...

читај повеќе >

ФОТО: ВИСОК ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ ВО ВЕСПРЕМ

20.09.2014

Металург убедливо го загуби натпреварот од 3. коло на СЕХА Гаспром регионалната лига. Домашниот тим на Веспрем ја оправда фаворитската улога и не совлада со резултат 33:21, со...

читај повеќе >

MEТАЛУРГ ИМ СЕ ВРАТИ НА ПОБЕДИТЕ

14.09.2014

Убедлива победа и доминантна игра демонстрираше подмладениот состав на Металург против новајлијата во Регионалната лига, екипата на Раднички од Крагуевац, победувајќи го...

читај повеќе >

METAЛУРГ ЗАГУБИ ВО ГОЛЕМОТО РЕГИОНАЛНО ДЕРБИ

07.09.2014

Металург ја загуби првата битка против екипата на Вардар, во регионалната пресметка одржана во СРЦ “Кале“. Загубивме заслужено бидејки противникот водеше во текот на сите...

читај повеќе >

НОВИОТ МЕТАЛУРГ ФАЌА ЗАЛЕТ

31.08.2014

Убаво изгледа новиот Металург, моќно и полетно. Разновидно. Денеска го надигравме тимот на Татран, без разлика што резултатски долго време бевме во егал позиција, без...

читај повеќе >

ВО НОВИ САД НАЈАВЕН Е ПОЧЕТОКОТ НА НОВАТА СЕЗОНА НА СЕХА-ЛИГАТА

26.08.2014

Со денешната прес-конференција, која во 12 часот почна во хотелот “Аква Премиер“ во Врдник, во близина на Нови Сад, најавен е почетокот на четвртата сезона на СЕХА Гаспром...

читај повеќе >

ПОЗНАТ Е КАЛЕНДАРОТ НА СЕХА-ЛИГАТА

05.07.2014

Познат е календарот на СЕХА-лигата во новата сезона од ова натпреварување. Металург во првото коло и гостува на екипата на Вардар, а во третото коло одиме кај екипата на...

читај повеќе >

НОВАТА СЕЗОНА ВО СЕХА-ЛИГАТА ПОЧНУВА СО ДЕРБИ-СРЕДБАТА ВАРДАР – МЕТАЛУРГ

05.07.2014

Уште во првото коло од новата сезона во Гаспром СЕХА Регионалната лига ќе го видиме македонското дерби, во кое Металург ќе и гостува на екипата на Вардар. Новата сезона ќе...

читај повеќе >

СЕХА ДЕФИНИТИВНО ЌЕ СТАРТУВА СО 10 ЕКИПИ

26.06.2014

Во новата, четврта по ред, сезона Гаспром Регионалната СЕХА-лига дефинитивно ќе стартува со 10 екипи.  Веќе е јасно дека и оваа година ќе нема претставници од Словенија,...

читај повеќе >

НОВ ПРЕСВРТ ВО СЕХА-ЛИГАТА: СЛОВЕНЦИТЕ ГО ОТКАЖАА УЧЕСТВОТО

24.06.2014

Во моменти кога се чинеше дека е постигната целосна согласност за настап на две екипи од Словенија во новата сезона од СЕХА-лигата, како гром од ведро небо дојде...

читај повеќе >