СЕХА Лига

ДОБАР ОТПОР НА МЕТАЛУРГ ВО ПРЕШОВ

12.03.2014

Иако ја загубивме средбата во Прешов, со резултат 20:27 (11:12), можеме да бидеме задоволни од играта и отпорот на нашиот десеткуван и подмладен тим во кој отсуствуваа десетина...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈА ЗАГУБИ СРЕДБАТА ПРОТИВ ЕКИПАТА НА БРЕСТ

09.03.2014

Металург е поразен на денешната средба против екипата на Брест Мешков и ги загуби шансите за настап во фајналфорот на Гаспром СЕХА регионалната лига. Нашите ракометари...

читај повеќе >

СО ПОБЕДА НАД ВОЈВОДИНА МЕТАЛУРГ ЈА ПРЕКИНА НИЗАТА НЕУСПЕСИ

04.03.2014

Металург ја совлада Војводина во натпревар од 18. коло во Гаспром СЕХА регионалната лига, со резултат 29:27 (15:14). Можеби до победата стигнавме потешко од очекуваното, но, целта...

читај повеќе >

ТРЕТ ЕДНОПОДРУГО ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ ВО СЕХА-ЛИГАТА

01.03.2014

Продолжува лошата серија на Металург во Регионалната лига. Овој пат загубивме од фенерџијата во лигата, екипата на Партизан. Навистина не се памети кога Металург имал три...

читај повеќе >

НЕКСЕ ПОВТОРНО КОБНО ЗА МЕТАЛУРГ

27.02.2014

Металург ја загуби средбата од 14. коло во Гаспром СЕХА регионалната лига, против екипата на Нексе, најнезгодната екипа за нашиот тим. Во шест досегашни средби имаме само една...

читај повеќе >

ЗАГУБИВМЕ ВО БРЕСТ

18.02.2014

Металург ја загуби средбата од 7. коло на Гаспром СЕХА регионалната лига, против екипата на Брест Мешков, со резултат 24:27 (12:15). На нашата игра се одрази заморот од тешкиот...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ БЕЗ НАПОР ГО СОВЛАДА БОРАЦ

04.02.2014

Металург денеска имаше лесна задача во рамките на 13. коло на Гаспром регионалната (СЕХА) лига. Иако настапи без Станиќ, Атман, Димовски, Пецаковски и Јоновски, Металург без...

читај повеќе >

ПОБЕДА КОЈА НИ ДОНЕСЕ ТАГА

18.12.2013

Ретко се случува победата наместо радост да донесе тага, но вчерашната против екипата на Вардар е токму таква. Тешката повреда на ведетата во нашиот тим, Наумче Мојсовски,...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈА ИСПУШТИ ПОБЕДАТА ОД РАЦЕ

14.12.2013

Металург пропушти можност да врзи две едноподруго победи над екипата на Загреб, откако вечерва одигра нерешено со хрватскиот шампион, во средба од третото коло во СЕХА...

читај повеќе >

ЗАГРЕБ БЕЗ ШАНСА ПРОТИВ ДОБРИОТ МЕТАЛУРГ. ФОТО

07.12.2013

Во деветтиот меѓусебен натпревар Металург вечерва му го нанесе третиот пораз на тимот на Загреб, прв на теренот на противникот. Натпреварот од 12. коло во Гаспром СЕХА...

читај повеќе >