СЕХА Лига

Фото – Металург се загрева за средбата со Стеауа

22.02.2019

За помалку од еден час Металург го чека тежок натпревар со екипата на Стеауа. Металург е ослабен со неиграњето на Александар Шпенде, а во нашиот тим својот прв официјален...

читај повеќе >

Металург гостува кај некогашниот европски првак

22.02.2019

Со денешниот меч (17.30 часот, пренос на МТВ) од 17-то коло во Регионалната лига, против романскиот претставник Стеауа, ракометрите на Металург по 20-дневна пауза се враќаат во...

читај повеќе >

Металург утре патува за Романија

20.02.2019

По долгата пауза, Металург задутре ќе одигра натпревар во СЕХА-лигата. Играме со екипата на Стеауа Букурешт, а овој натпревар е закажан на 22 февруари, со почеток во 18.15 часот по...

читај повеќе >

Дефанзивниот “џин“ Тео Чориќ е нов ракометар на Металург

08.02.2019

Хрватскиот пикер Тео Чориќ (27 г., 197 см., 120 кг) е нов ракометар на Металург. Чориќ, кој во својата кариера настапувал за Замет, Пореч, Загреб и Штутгарт, последните две сезони ги...

читај повеќе >

Комплетирано е 14. коло во СЕХА-лигата. Моментална табела

07.02.2019

Со одигрувањето на последните две средби, комплетирано е 14. коло на СЕХА-лигата. Во ова коло, Металург забележа убедлив пораз на средбата со екипата на ППД...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Не ми се допадна тоа што го видов денеска

03.02.2019

По средбата меѓу Металург и Загреб, се одржа редовната прес-конференција на која своите видувања ги дадоа тренерите на двете екипи и одбраните ракометари. Двајцата тренери...

читај повеќе >

Полесно од очекуваното, Загреб ги освои трите бода во Скопје

02.02.2019

Првиот натпревар по долгата  пауза излезе навистина тежок за Металург, како што и претпоставуваше нашиот тренер Брестовац пред средбата. Металург неочекувано лесно и...

читај повеќе >

Со новиот тренер, не знаеме што да очекуваме од Загреб

31.01.2019

По завршувањето на зимските подготовки, Металург им се враќа на натпреврите во рамките на СЕХА-лигата, а пред мечот со ППД Загреб денеска одржавме и прес-конференција. Своите...

читај повеќе >

Металург со мечот со Загреб тргнува во вториот дел од сезоната

31.01.2019

Со мечот од 14-то коло од Регионалната лига ракометарите на Металург в сабота (20.30 ч) во спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје ќе ја продолжат натпреварувачката...

читај повеќе >

Распоред и сатница на преостанатите пет натпревари на Металург во СЕХА-лигата

29.01.2019

Металург полека ги привршува своите подготовки за претстојната полусезона и набрзо ќе им се врати на натпреварувачките обврски, најпрво во СЕХА-лигата, а потоа и во...

читај повеќе >