СЕХА Лига

НОВО БЛЕДО ИЗДАНИЕ НА МЕТАЛУРГ

19.11.2013

Металург продолжува со своите бледи игри, а по денешниот нерешен резултат, против екипата на Ловќен, се подалеку е и фајналфорот во Гаспром регионалната лига. Одигравме...

читај повеќе >

ДОБРОТО ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ НА МЕТАЛУРГ ГИ ЗГАСНА НАДЕЖИТЕ НА ВОЈВОДИНА. ФОТО

09.11.2013

Комбинираниот состав на Металург извојува победа против екипата на српскиот шампион, Војводина, со резултат 30:24 (14:16). Допатувавме со состав во кој недостасуваа повеќето од...

читај повеќе >

ПРВ ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ ВО ГАСПРОМ РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА

26.10.2013

Металург го доживеа првиот пораз во тековната сезона на Гаспром регионалната лига. Загубивме од словачкиот претставник Татран од Прешов, кој ни го нанесе најтешкиот пораз...

читај повеќе >

ЧИСТА ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ

09.10.2013

Металург ја извојува својата прва домашна победа во новата сезона од Гаспром регионалната лига. Победена е екипата на Партизан, со резултат 26:21 (14:10). Натпреварот помина...

читај повеќе >

НЕВЕРОЈАТНО, НЕКСЕ ПОВТОРНО СЕ ИЗВЛЕЧЕ

05.10.2013

Неверојатно е што испушти Металург на денешната средба против екипата на Нексе. Кога во 10. минута поведовме со резултат 9:1, единствената асоцијација за крајот на средбата...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СО ПОБЕДА СЕ ВРАЌА ОД БАЊА ЛУКА

01.10.2013

Металург вечерва го совлада тимот на Борац во Бања Лука, со резултат 26:22 (13:13). Нашиот тим настапи без скоро комплетната прва постава и со петмина млади ракометари од Металург...

читај повеќе >

РАКОВОДСТВОТО НА ГАСПРОМ-ЛИГА ПРИЗНА ДЕКА ИМА ПРОПУСТИ И И СЕ ИЗВИНИ НА ВОЈВОДИНА

20.09.2013

На вчерашниот состанок  во Белград, раководството на Гаспром регионалната лига ги призна своите пропусти и и се извини на Војводина. Издадено е и соопштение, кое ви го...

читај повеќе >

ПРВА ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ ВО НОВАТА СЕЗОНА ВО РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА

13.09.2013

Металург ја извојува првата победа во новата сезона во Гаспром регионалната лига. Бевме подобри од екипата на Ловќен, која ја совладавме со резултат 29:23 (15:8). Отпорот на...

читај повеќе >

СЕ ОДЛАГААТ НАТПРЕВАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПРОТИВ ЕКИПИТЕ НА ЗАГРЕБ И НА БОРАЦ Б.Л.

10.09.2013

Најден е компромис за натпреварите на Металург против екипите на Загреб (трето коло) и на Борац Б.Л. (четврто коло) од Гаспром регионалната лига. Претходните термини се...

читај повеќе >

ВАРДАР СЕ СПАСИ ОД ПОРАЗ ПРОТИВ КОМБИНИРАНИОТ СОСТАВ НА МЕТАЛУРГ

08.09.2013

Ако кај некого се роди страв гледајки ја почетната постава на Металург, тој страв брзо исчезна после неколкуте почетни акции на нашиот тим. Иако настапивме без Станиќ,...

читај повеќе >