СЕХА Лига

МЕТАЛУРГ И ВАРДАР, НАТПРЕВАРОТ ОД СЕХА-ЛИГАТА, НА 7 СЕПТЕМВРИ, ЌЕ ГО ИГРААТ ВО СЦ “БОРИС ТРАЈКОВСКИ“

30.08.2013

Од утре до 8 септември, со низа спортски настани што ќе се одржат низ целата држава, ќе се обележи 22-годишнината од независноста на Македонија. Во рамки на неделата на спортот...

читај повеќе >

КОМПЛЕТЕН РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ ВО СЕХА-ЛИГА ВО СЕЗОНА 2013/14

28.06.2013

Ви го претставуваме комплетниот распоред на натпреварите во СЕХА-лига (Гаспром Јужен тек) во сезона 2013/14: Напомена: Ако, поради учество во ЕХФ-натпреварувањата, не е можно...

читај повеќе >

МАКЕДОНСКОТО ДЕРБИ ЌЕ СЕ ИГРА ВЕЌЕ ВО ПРВОТО КОЛО ОД НОВАТА СЕЗОНА ВО СЕХА-ЛИГАТА

27.06.2013

СЕХА-лигата (Гаспром Јужен тек) дефинитивно ќе се игра без унгарските екипи Веспрем и Пик Сегед. Лигата останува со 10 екипи, кои се одредени на последниот состанок: Металург,...

читај повеќе >

СОСТАНОК НА РЕГИОНАЛНАТА ГАСПРОМ-ЛИГА ВО ЗАГРЕБ

11.06.2013

Раководството на Регионалната Гаспром-лига, чиј претседател е Михајло Михајловски, одржа состанок во Загреб. На состанокот беа утврдени  натпреварувачкиот  календар и...

читај повеќе >

ИДЕАЛЕН СОСТАВ НА ФАЈНАЛФОРОТ ВО СЕХА-ЛИГАТА

15.04.2013

Заврши натпреварувачката сезона 2012/13 во СЕХА-лигата. Шампионскиот пехар ќе ги краси витрините на хрватскиот шампион, Загреб. Резултати: За трето место: 14.04.2013, 17 часот: ...

читај повеќе >

ПОДМЛАДЕНИОТ МЕТАЛУРГ ЛЕСНО СЕ СПРАВИ СО БРЕСТ МЕШКОВ

14.04.2013

Долга е листата на нашите првотимци, кои беа отсатни на денешниот натпревар за третото место во СЕХА-лигата. Мојсовски, Станиќ, Миркуловски, Маркоски, Ракчевиќ, Димовски,...

читај повеќе >

МИХАЈЛОВСКИ НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СЕХА-ЛИГАТА, ГАСПРОМ НОВ СПОНЗОР

13.04.2013

Текстот е преземен од “Нова Македонија“ По оставката на досегашниот претседател Санди Шола, на Собранието беше именован Михајло Михајловски за нов претседател, додека...

читај повеќе >

MEТАЛУРГ ОСТАНА БЕЗ ФИНАЛЕ

13.04.2013

Во второто полуфинале од фајналфорот во СЕХА-лигата Металург загуби од екипата на Вардар ПРО, со резултат 21:22 (12:9). Металург лошо го отпочна натпреварот дозволувајки му на...

читај повеќе >

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЈА НА УЧЕСНИЦИТЕ НА ФАЈНАЛФОРОТ ВО СЕХА-ЛИГАТА. ФОТОГАЛЕРИЈА

11.04.2013

Во хотелот “Континентал“ денеска се одржа прес-конференција на учесниците на фајналфорот во СЕХА-лигата. Секоја екипа беше претставена со својот тренер и еден...

читај повеќе >

НИ ПРЕТСТОИ ФИНАЛНИОТ ТУРНИР ВО СЕХА-ЛИГАТА

10.04.2013

До крајот на втората сезона во СЕХА-лигата остана да се одигра уште само фајналфорот. В петок и в недела, најдобрите четири екипи ќе се борат за освојување на титулата, која ја...

читај повеќе >