СЕХА Лига

ДЕНЕСКА ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА ФАЈНАЛФОРОТ ВО СЕХА-ЛИГАТА

08.04.2013

Организаторот на фајнајфорот во СЕХА-лигата, екипата на Вардар ПРО, влезниците ќе ги дистрибуира преку продажната мрежа на “МКТикетс“ . Цената на влезниците за...

читај повеќе >

КРАЈ НА РЕГУЛАРНИОТ ДЕЛ НА СЕХА-ЛИГАТА. НОВИ СЛУЖБЕНИ БОДОВИ ЗА ТАТРАН ПРЕШОВ.

28.03.2013

Заврши регуларниот дел во регионалното натпреварување. Заврши како што и почна - со службена победа на екипата на Татран од Прешов. Овојпат екипата на Извиѓач е тимот што не...

читај повеќе >

БЕЗ МНОГУ НАПОР, МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДА ВАРДАР ПРО

27.03.2013

По домашниот пораз на тимот на Загреб од екипата на Брест Мешков во СЕХА-лигата стана сѐ јасно. Без разлика од исходот од денешната средба, Металург и Вардар ПРО веќе си имаа...

читај повеќе >

ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ

27.03.2013

Во последниот натпревар од регуларниот дел на Регионалната лига, Металург го совлада тимот на Вардар ПРО, со резултат 26:21 (12:7). На крајот, Металург го зазеде второто, а Вардар...

читај повеќе >

ПОЗНАТИ СЕ ДВОЈКИТЕ ВО ФАЈНАЛ-ФОРОТ НА СЕХА-ЛИГАТА. МЕТАЛУРГ И ВАРДАР ПРО ЌЕ СЕ СРЕТНАТ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО.

24.03.2013

По поразот на екипата на Загреб од тимот на Брест Мешков, во СЕХА-лига се е познато. Првото место го освои екипата на Брест Мешков, а четвртото тимот на Загреб. Овие две екипи ќе...

читај повеќе >

МЛАДОСТА НА МЕТАЛУРГ 52 МИНУТИ ГО МАЧЕШЕ ЗАГРЕБ

09.03.2013

Металург го исполни своето ветување - не дигна бело знаме, без разлика на составот со кој настапи и во кој истакната улога одигра младиот Марко Нелоски (16). Цели 52 минути се...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈА ОСТВАРИ И СВОЈАТА ВТОРА ЦЕЛ – ПЛАСМАН ВО ЗАВРШНИЦАТА НА РЕГИОНАЛНОТО НАТПРЕВАРУВАЊЕ

06.03.2013

Металург ја оствари и својата втора цел, поставена во плановите во почетокот на сезоната. По пласманот во осминафиналето во Лигата на шампионите, обезбедено е и учеството во...

читај повеќе >

СО ПОБЕДАТА НАД БРЕСТ МЕШКОВ, МЕТАЛУРГ ГО ОСИГУРА УЧЕСТВОТО ВО ФАЈНАЛ-ФОРОТ НА СЕХА-ЛИГА

06.03.2013

Пред малку Металург го совлада одличниот тим на Брест Мешков со резултат 28:26, 16:12. Резултатот е идентичен со оној од загубениот напреварот во Брест, а видовме и одлично деби на...

читај повеќе >

ОЧЕКУВАН ТРИУМФ НА МЕТАЛУРГ

01.03.2013

Предмалку Металург го совлада тимот на Извиѓач во Љубушки и практично го обезбеди учеството во фајнал-форот на СЕХА-лигата. Металург победи со резултат 27:19 (11:10). Иако настапи...

читај повеќе >

ВУГРИНЕЦ ГО ИЗРЕШЕТА ЛОВЌЕН, НАУМЧЕ СЕ ВРАЌА ВО СКОПЈЕ

27.02.2013

Металург освои важни бодови и е многу блиску да го верификува учеството во фајнал-форот на СЕХА-лигата, во сезоната 2012/2013. Самиот натпревар помина во огорчена, но рамноправна...

читај повеќе >