СЕХА Лига

МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДА ЛОВЌЕН

27.02.2013

Пред неколку минути заврши натпреварот во Цетиње, каде Металург ја совлада екипата на Ловќен, со резултат 24:22, полувреме 10:11. Освоивме важни бодови на жешкиот терен во Цетиње....

читај повеќе >

СЛОГА КАКО СПАРИНГ- ПАРТНЕР ПРЕД МЕЧОТ СО СИЛКЕБОРГ

20.02.2013

Иако настапи без половина од првата постава (Станиќ, Вугринец, Миркуловски и Димовски), Металург денеска одигра рутински натпревар против екипата на Слога од Добој,...

читај повеќе >

СЕХА-ЛИГАТА КОНЕЧНО ДОБИВА ГЕНЕРАЛЕН СПОНЗОР ?

07.02.2013

Дали конечно ќе се реши најголемиот проблем на СЕХА-лигата -  наоѓањето генерален спонзор, кој ќе ја финансира лигата и ќе ги плати сите трошоци врзани за ова натпреварување...

читај повеќе >

ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ ВО БРЕСТ

03.02.2013

Металург го доживеа својот прв пораз во 2013 година. Загубивме на гостувањето кај екипата на Брест Мешков, со резултат 26:28 (14:15). Денешната средба со силната екипа на Брест...

читај повеќе >

ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ ГО РЕШИ ПОБЕДНИКОТ ВО НАШИЦЕ

08.12.2012

Најпосле, по три одиграни средби, дојдовме до победа против тимот на Нексе. Металург извојува “слатка“ победа, од само гол разлика, среде Нашице. Нексе го доживеа првиот...

читај повеќе >

ВИСОКА ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ ВО БАЊА ЛУКА.

06.12.2012

Ракометарите на Металург извојуваа висока победа над екипата на Борац од Бања Лука, со резултат 30:20 (16:9). Рутинирана игра на нашиот шампион, кој не му даде никакви шанси на...

читај повеќе >

ТАТРАН ЈА НАВЕДНА ГЛАВАТА

27.11.2012

Долго го очекувавме овој натпревар. По сѐ што доживеавме во првиот дел од првенството, кога Татран ги одби сите наши предлози и забележа победа со службен резултат (10:0),...

читај повеќе >

МИСЛЕЈЌИ НА КИЕЛЦЕ, МЕТАЛУРГ ГО РАЗБИ ИЗВИЃАЧ.

20.11.2012

По двата пораза, против Вардар ПРО и Киелце, може да се каже дека средбата со Извиѓач дојде точно навреме. Извиѓач е сосема солидна екипа, меѓутоа без шанси против Металург,...

читај повеќе >

ВО НАТПРЕВАР БЕЗ ЧОВЕЧКИ ЖРТВИ ПОБЕДИ ВАРДАР

11.11.2012

„Комитите“ се вратија во „Кале“. За жал, со нив се вратија и сцените што одамна сме ги заборавиле. Натпреварот во кој сите имавме желба за победа, натпреварот што се смета за...

читај повеќе >

ЗАГРЕБ ДОБИ ЛЕКЦИЈА ПО МОДЕРЕН РАКОМЕТ, НО СЕ СПАСИ ОД КАТАСТРОФА

26.10.2012

Автокоманда“ слави! Големиот Загреб го напушти теренот ракоплескајќи им на нашите ракометари. Стариот лисец Лино Червар го надмудри својот поранешен помошник Голужа....

читај повеќе >