СЕХА Лига

ЛОВЌЕН ПОВТОРНО СТРАДАШЕ ВО “АВТОКОМАНДА“

17.10.2012

Во петтото коло од регионалната СЕХА-лига, Металург високо го совлада тимот на Ловќен од Цетиње, со резултат 32:19 (14:8). На овој натпревар за Металург не настапи повредениот...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЕ ВРАЌА СО ТРИ БОДА ОД ДОБОЈ

09.10.2012

Втора победа на Металург во натпреварите од СЕХА-лигата. На гостувањето во Добој е совладана екипата на Слога, со резултат 26:23 (10:11). Металург настапи во комбиниран состав, без...

читај повеќе >

И ТОА СЕ СЛУЧИ, МЕТАЛУРГ Е ПОРАЗЕН ВО “АВТОКОМАНДА“

03.10.2012

По точно 585 дена, Металург доживеа пораз во својата сала. Последен пат тоа се случи на 26.2.2011 г. кога, во рамките на ЕХФ-купот нѐ совлада екипата на Гепинген, со резултат...

читај повеќе >

ЛЕСНИ БОДОВИ ЗА РК МЕТАЛУРГ

22.09.2012

Денеска Металург го одигра својот прв сезонски натпревар од СЕХА-лигата. РК Борац од Бања Лука, второпласираната екипа од првенството на БиХ, е екипата против која ги...

читај повеќе >

ПРОБЛЕМИ НА САМИОТ СТАРТ НА СЕХА-ЛИГА

13.09.2012

Веќе во првото коло на новата сезона на СЕХА-лигата се појавија и првите проблеми. Иако начелно беше договорено дека календарот на СЕХА-лигата мора да ги следи настаните...

читај повеќе >

РАСПОРЕД И КАЛЕНДАР НА НАТПРЕВАРИТЕ ВО СЕХА ЛИГА

30.07.2012

Во претстојната сезона машката Регионална (СЕХА) лига ќе се состои од 9 или 10 екипи. Единствено недефиниран е уште статусот на Металопластика од Шабац која треба да добие...

читај повеќе >

ШТО Е РЕШЕНО НА ПОСЛЕДНИОТ СОСТАНОК НА СЕХА ЛИГА ВО БЕЛГРАД ?

20.07.2012

На 12 јули во Белград е одржан состанок на клубовите кои ја сочинуваат СЕХА лига. Присуствуваа претставници на екипите на Загреб, Нексе, Татран, Извиќач, Металопластика и...

читај повеќе >

ПОВТОРНО НЕШТО “КОЧИ“ ВО СЕХА ЛИГА

09.07.2012

Кога сите помисливме дека СЕХА лига овој пат многу посеризно ќе ја стартува сезоната, кога клубовите постигнаа општа согласност околу непроменливоста на датумите на...

читај повеќе >

И ПОВТОРНО ОКОЛУ СЕХА ЛИГА. БРЕСТ МЕШКОВ ЌЕ НАСТАПУВА ВО СЕХА ЛИГА ?

08.07.2012

Регионалната (СЕХА) лига продолжува со изненадувањата по принцип “топло-ладно“. Колку што не разочара “Меморандумот за соработка“, толку не израдува веста лиферувана од...

читај повеќе >

ПАРТИЗАН И ВОЈВОДИНА ГО ОТКАЖАА СВОЕТО УЧЕСТВО ВО СЕХА ЛИГА

23.06.2012

Како што и се очекуваше, двете водечки екипи од Србија, Партизан и Војводина, го откажаа своето учество во Регионалната (СЕХА) лига. Своите откази го испратија во седиштето на...

читај повеќе >