СЕХА Лига

СЕХА ЛИГА ЌЕ СЕ ИГРА И ОВАА ГОДИНА

15.06.2012

Денес во Загреб се одржа состанок на сите федерации, основачи на СЕХА (Регионалната) машка лига. Донесен е заеднички заклучок дека СЕХА лига е потребна и дека треба да ги...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СОПРЕН ВО ФИНАЛЕТО НА СЕХА ЛИГА

16.04.2012

Шампион на првото неофицијално клупско балканско првенство во ракомет е екипата на Вардар ПРО. Тоа е епилогот од вчерашното финале во СЕХА лига во кое Металург доживеа пораз...

читај повеќе >

ИАКО ПОТЕШКО ОД ОЧЕКУВАНОТО МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДА ТАТРАН

14.04.2012

За крај на првата сезона во СЕХА лига, во Загреб започнаа борбите од завршниот турнир. Металург настапи во првата полуфинална средба во која ги одмери силите со словачкиот...

читај повеќе >

ДЕН ПРЕД ПОЧЕТОК НА ФАЈНАЛ ФОРОТ

13.04.2012

Металург пристигна во Загреб околу 18.30 и се смести во хотел “Интернациона“, заедно со екипите на Вардар ПРО и Татран. Веќе во 19.30 се одржа и веќерниот тренинг во салата “Арена...

читај повеќе >

БЕСПЛАТНО НА ФАЈНАЛ ФОРОТ ВО СЕХА ЛИГА

11.04.2012

Фајнал форот на машката Регионална (СЕХА) лига ќе се одржи во загребска “Арена“ на 14 и 15 април. Металург ќе настапи веќе во првиот полуфинален натпревар против Татран од...

читај повеќе >

КРАЈ НА СЕХА СЕЗОНА. ИЗВЛЕЧЕНИ СЕ ПОЛУФИНАЛНИТЕ ПАРОВИ ОД ФАЈНАЛ ФОРОТ ВО СЕХА ЛИГА

04.04.2012

Денес во Загреб се извлечени полуфиналните парови oд фајнал форот во првата сезона на СЕХА лига. Паровите ги извлече новинарот од “Вечерен лист“, Дамир Мрвец. Еве го и...

читај повеќе >

METАЛУРГ НЕМА ДА ГО ИГРА НАТПРЕВАРОТ СО ВАРДАР ПРО

26.03.2012

Металург нема да го игра натпреварот со Вардар ПРО. До седиштето на СЕХА лига е испратено следното соопштение: До Претседател на СЕХА лига, г-дин Санди Шола Комесар на СЕХА...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЕ СОГЛАСИ СО ПРЕДЛОГОТ ЗА ПРЕКИН НА СЕХА ЛИГА

22.03.2012

Пред да стигне официјалниот допис од седиштето на СЕХА лига, нашето раководство беше усмено запознаено со постоењето на таков предлог за прекин на лигата. Бидејќи Металург...

читај повеќе >

СЕХА ПРЕДЛАГА ПРЕКИН НА ЛИГАТА

22.03.2012

Металург, како и другите клубови во Регионална  лига, доби допис од канцеларијата на СЕХА лига во која се предлага прекин на натпреварувањата за оваа година. Дописот...

читај повеќе >

ИЗВИЃАЧ ГО ПРЕТРПЕ СВОЈОТ НАЈТЕЖОК ПОРАЗ ВО СЕХА НАТПРЕВАРИТЕ

13.03.2012

Денешниот натпревар помеѓу комбинираниот состав на Металург и екипата на Извиѓач не ги донесе очекуваните возбудувања. Металург се справи со гостите од Љубушки многу...

читај повеќе >