СЕХА Лига

ЕДИНСТВЕНО НЕПОЗНАТО ВО СЕХА ЛИГА Е РЕДОСЛЕДОТ НА ПРВИТЕ ЧЕТИРИ ЕКИПИ.

12.03.2012

Во СЕХА лига останаа да се доиграат последните неколку кола. Веќе се знае кој ќе настапи во завршницата од првата сезона единствено не се знае редоследот на првите четири...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЕ ВРАЌА ПОРАЗЕН НО СО ДИГНАТА ГЛАВА

11.03.2012

По сите перипетии се одигра натпреварот против Загреб. Средбата ја загубивме, достоинството не. Беше навистина пријатно да се гледа како нашиот комбиниран тим, без скоро...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЌЕ ОТПАТУВА СО САМО 14 РАКОМЕТАРИ

10.03.2012

Натпреварот со Загреб, во Вараждин, ни донесе многу грижи. Металург ги чуствува последиците од напорните натпревари во Лига на шампиони и Регионалната лига. Листата на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЕ ПРОБИВА КОН ВРВОТ

08.03.2012

Металург ја совлада Босна и во втората средба. Иако не толку убедливо како вчера, нашите ракометари дојдоа до нова лесна победа. Нашиот комбиниран состав, без поголеми...

читај повеќе >

НИКОГАШ ПОЛЕСНО ДО ТРИ БОДА

07.03.2012

Денешната средба против Босна од календарот на СЕХА лига помина во сенка на претходните настани и молненосната продажба на влезниците за натпреварот против Загреб. Наместо...

читај повеќе >

ЗАГРЕБ ГО ОДБИ НАШЕТО БАРАЊЕ ЗА ОДЛАГАЊЕ НА СРЕДБАТА ЗАКАЖАНА НА 11 МАРТ, ВО ВАРАЖДИН

02.03.2012

Во периодот од 11 до 25 март Металург и Загреб ќе мораат да се сретнат дури три пати. Имено, покрај двомечот во 1/8 финале од Лига на шампиони, календарот на СЕХА лига несреќно не...

читај повеќе >

ТЕШКА ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ ВО ЦЕТИЊЕ

29.02.2012

Металург извојува многу тешка победа во Цетиње. Резултатот е 21:20, а на полувреме губевме со 11:9. Нашата победа е извојувана во последната секунда. При нерешен резултат Лино...

читај повеќе >

СРЕЌНИОТ ГОЛ НА МОЈСОВСКИ НИ ДОНЕСЕ ТРИ БОДА

22.02.2012

Денешниот натпревар против Борац од Бања Лука помина во напрегната и до крај неизвесна борба. Металург очигледно со мислите е на натпреварот со Хамбург, па неговото денешно...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ПОЛЕСНО ОД ОЧЕКУВАНОТО ДОЈДЕ ДО ПОБЕДА

16.02.2012

Вечерва, Металург дојде до победа против екипата на Металопластика. Се играше во преполната спортската сала во Рума, пред повеќе од 1500 гледачи. Металург до победа дојде...

читај повеќе >

САНДИ ШОЛА ЕКСПРЕСНО ОДГОВОРИ НА ОТВОРЕНОТО ПИСМО НА МЕТАЛУРГ

09.02.2012

Само три часа по испраќањето на нашето отворено писмо до релевантните чинители во СЕХА лига, Металург доби одговор. Со брзина до сега несвојствена за приликите во СЕХА лига...

читај повеќе >