СЕХА Лига

(Видео) Топ-5 одбрани во СЕХА-лигата за месец декември

06.01.2019

Маркетинг-тимот на СЕХА-лигата ги објави најдобрите пет голмански одбрани за месец декември. . Најдобри: 5. Матеј Мандиќ (Извиѓач) 4. Дејан Милосављев (Вардар) 3. Бојан...

читај повеќе >

(Видео) Цепелинот во режија на Токиќ и Шпенде е меѓу најубавите голови во СЕХА-лигата за декември

06.01.2019

Цепелинот во режија на Анте Токиќ и Александар Шпенде од средбата Металург - Мешков Брест се најде меѓу петте најубави голови во СЕХА-лигата за месец...

читај повеќе >

(Видео) Александар Шпенде е најдобриот лев бек на СЕХА-лигата во месец декември

02.01.2019

По завршувањето на декемвриските натпревари, маркетинг тимот на СЕХА-лигата го објави идеалниот тим на СЕХА-лигата во кој најде место и за нашиот Александар Шпенде, кој е...

читај повеќе >

Комплетирани се 12. и 13. кола во СЕХА-лигата. Табела

23.12.2018

Во СЕХА-лигата се одиграни неколку натпревари, со кои комплетирани се 12. и 13. кола на лигата. Посебно внимание привлекува катастрофалниот пораз на Татран Прешов на домашен...

читај повеќе >

(Видео) Во решавачкиот момент, на Шпенде не му затрепери раката

19.12.2018

На средбата Извиѓач - Металург, при резултат 30:30, остана да се изведе седмерец, чија реализација ќе значеше втора победа на Металург и три нови бодови. Тој решавачки седмерец...

читај повеќе >

Оливер Димитриоски: Во финишот одигравме баш онака како што се договоривме.

19.12.2018

По средбата со Извиѓач, се одржа редовната прес-конференција, на која своите коментари ги дадоа тренерите и одбраните ракометари од двата тима. . Оливер Димитриоски: “Во...

читај повеќе >

Металург со победа ја заврши 2018 година

18.12.2018

Во својот последен натпревар во 2018 година, Металург на гостувањето во Љубушки го совлада тимот на Извиѓач, со резултат 30:31 (14:16), и ја извојува својата втора победа во тековната...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Во клучните моменти ракометарите на Нексе беа посконцентрирани

16.12.2018

По средбата во Нашице, се одржа редовна прес-конференција. . Данило Брестовац: “Им честитам на Нексе и на мојот колега Хорват за победата. Во решавачките моменти тие беа...

читај повеќе >

Со многу мака, Нексе сепак ги освои бодовите против Металург

16.12.2018

На гостувањето во Нашице, Металург е поразен од екипата на Нексе, со резултат 26:23 (12:10). Иако доживеа нов пораз, Металург остави одличен впечаток и добро му се спротивстави на...

читај повеќе >

Металург натпреварувачката 2018-та ќе ја заврши со мини-турнеја во Хрватска и БиХ

15.12.2018

Веднаш по утринскиот тренинг, екипата на Металург замина за Хрватска и БиХ, каде во следните три дена ќе ги одигра последните два натпревари во 2018 година, двата во рамките на...

читај повеќе >