СЕХА Лига

( Видео) Идеален тим на СЕХА-лигата за месец ноември

03.12.2018

По завршувањето на ноемвриските натпревари, маркетинг тимот на СЕХА-лигата го објави идеалниот тим на СЕХА-лигата во кој не се најде место за ракометари на...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Знаеме дека сме се подобри

03.12.2018

Металург денеска одржа редовна прес-конференција, пред средбата со Вардар, во рамките на десетото коло на СЕХА-лигата. Своите коментари ги дадоа Данило Брестовац и Мартин...

читај повеќе >

Комплетирано е 9. коло на СЕХА-лигата. Табела

30.11.2018

Со вчерашниот натпревар меѓу екипите на Војводина и на Металург, комплетирано е деветтото коло на СЕХА-лигата. . Резултати: Мешков Брест - Нексе  25:30 (13:14) Татран Прешов - ППД...

читај повеќе >

Данило Брестовац: На моменти ракометарите на Војводина беа премногу груби

29.11.2018

По натпреварот Војводина - Металург, се одржа редовната прес-конференција на која своите коментари ги дадоа тренерите на двата клуба и одбраните ракометари. . Данило...

читај повеќе >

Добриот Металург не успеа да освои бодови во Нови Сад

29.11.2018

Навистина е неверојатно тоа што му се случува на Металург во тековната сезона во Лигата на шампионите и во СЕХА-лигата. Никогаш надигран, често подобар од своите противници,...

читај повеќе >

Комплетирано е осмото коло на СЕХА-лигата. Резултати и табела

09.11.2018

Во СЕХА-лигата комплетирано е осмото коло во кое Металург на домашен терен загуби од екипата на Стеауа Букурешт. . Резултати:  Вардар - Нексе  31:26 (16:12) ППД Загреб - Брест...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Не бевме доволно борбени

07.11.2018

На редовната прес-конференција по средбата Металург - Стеауа, двајцата тренери дојдоа со различно расположение. Додека Михаила Овидиу беше пресреќен од постигнатиот...

читај повеќе >

Металург испушти убава можност за нови бодови во СЕХА-лигата

07.11.2018

Во рамките на осмото коло на СЕХА-лигата во Скопје се одигра средбата меѓу Металург и Стеауа Букурешт. Видовме крајно израмнет натпревар во кој ниту една екипа не отиде...

читај повеќе >

(Видео) Мартин Томовски во изборот на Топ 5 одбрани во СЕХА-лигата за месец октомври

06.11.2018

Голманот на Металург Мартин Томовски се најде во изборот на Топ 5 одбрани во СЕХА-лигата за месец октомври. Инсертот е од средбата на Металург со екипата на ППД Загреб. . Игор...

читај повеќе >

(Видео) Токиќ и Јагањац во изборот на Топ 5 голови на СЕХА-лигата за месец октомври

06.11.2018

СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови во месец октомври. Два од нив им припаѓаат на ракометари во дресот на Металург. Својот прекрасен гол Токиќ го постигна на средбата...

читај повеќе >