СЕХА Лига

Данило Брестовац: На средбата со Стеауа, шансите на двете екипи се еднакви

05.11.2018

Металург денеска одржа прес-конференција, пред средбата од осмото коло на СЕХА-лигата против екипата на Стеауа Букурешт. Своите коментари ги дадоа тренерот на Металург...

читај повеќе >

Комплетирано е седмото коло на СЕХА-лигата. Табела

02.11.2018

Во СЕХА-лигата комплетирано е седмото коло во кое Металург ја совлада екипата на Татран Прешов и ја запиша својата прва победа во тековната сезона во ова регионално...

читај повеќе >

( Видео) Анте Токиќ во идеалниот тим на СЕХА-лигата за месец октомври

27.10.2018

Иако има само 25 години, Анте Токиќ е најстариот ракометар на Металург. Избран е во идеалниот тим на СЕХА-лигата за месец октомври, како најдобро десно крило. Токиќ веќе има 30...

читај повеќе >

(Видео) Последниот натпревар на Халил Јагањац за Металург

22.10.2018

Средбата против Татран Прешов стана последна за Халил Јагањац во дресот на Металург. Халил кариерата ќе ја продолжи во екипата на Нексе. СЕХА-лигата со видео го одбележа овој...

читај повеќе >

(Видео) Анте Токиќ – играч на натпреварот Металург – Татран Прешов

22.10.2018

СЕХА-лигата го прогласи нашиот Анте Токиќ за играч на натпреварот Металург - Татран Прешов. Анте на оваа средба постигна девет...

читај повеќе >

(Видео) Мартин Серафимов рекордер на СЕХА-лигата

22.10.2018

Мартин Серафимов на средбата со Железничар Ниш постигна девет гола. Сите ги постигна од линијата од седум метри, без ниту едно промашување, со што стана рекордер на...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Татран Прешов

21.10.2018

Металург вчера одигра одличен натпревар против фаворизираниот Татран Прешов и ја забележа својата прва победа во тековната сезона. Победивме со резултат 30:28 (15:11) и ги...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Јагањац беше нашиот лидер во победата над Татран Прешов

21.10.2018

По средбата со Татран се одржа редовната прес-конференција. . Данило Брестовац: “Честитки до Татран за фер и коректната игра. Знаевме дека Татран има проблеми со ротација....

читај повеќе >

(Фото) Јагањац, ти благодариме за се!

21.10.2018

Металург од денеска е без Халил Јагањац, кому средбата со Татран Прешов му е последна во дресот на Металург. Нашиот најдобар стрелец во последните две години заминува од...

читај повеќе >

Металург го надигра Татран Прешов

21.10.2018

Конечно се скрши “проклетството на второто полувреме“ и Металург одигра комплетен натпревар во ист ритам. Резултатот дојде веднаш - совладана е екипата на Татран Прешов, со...

читај повеќе >