Турнири / Подготовки

(Фото) Странците дојдоа, Металург ги продолжува подготовките

20.01.2021

На денешниот вечерен тренинг, тренерот Димитриоски на располагање ги имаше и нашите странски ракометари, кои, по обврските со своите репрезентации и краткиот одмор, му се...

читај повеќе >

Металург преку четири пријателски средби ќе ја бруси формата за продолжението на сезоната

15.01.2021

Металург продолжува со подготовките за вториот дел од сезоната. На екипата и се приклучи и нашиот пикер Милан Лазаревски, додека Канкараш, Тарабокија и Додиќ ќе ни се...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба Металург – Пролет

26.08.2020

Металург вечерва убедливо го совлада тимот на Пролет, во својата последна контролка пред средбата со Спачва во рамките на Лига Европа. Нашиот денешен противник го...

читај повеќе >

Во последна контролка пред Спачва, Металург го надигра тимот на Пролет

26.08.2020

Металург ги привршува подготовките за средбата со екипата на Спачва, во рамките на првото квалификациско коло од Лига Европа. Вечерва Металург го надигра тимот на Пролет, кој...

читај повеќе >

Мечот со Пролет е последен тест за Металург пред првата средба со Спачва

25.08.2020

Металург продолжува со подготовките за првата средба со екипата на Спачва, во рамките на првото кваификациско коло во Лига Европа. Утре Металург ќе го одигра последниот...

читај повеќе >

Во пријателски натпревар, Металург е поразен од Вардар

21.08.2020

Металург го загуби пријателскиот натпревар против екипата на Вардар. што попладнево е одигран во салата “Јане Сандански“. Резултатот од средбата е 25:20 во полза на Вардар,...

читај повеќе >

Сите досегашни победници на турнирот во Струга

17.08.2020

Вечерва заврши 48. издание на традиционалниот ракометен турнир во Струга. Со победата во финалето против Вардар, Еурофарм Пелистер се израмни со бројот на титулите со својот...

читај повеќе >

Мандалиниќ, Дибиров и Чаневски ги освоија индивидуалните награди во Струга

16.08.2020

Капитенот на Металург Даниел Дупјачанец го подигна пехарот за третото место што го освои нашиот клуб на турнирот во Струга. Столе Соилов го доби пехарот за освоеното второ...

читај повеќе >

Еурофарм Пелистер го изненади Вардар и го освои турнирот во Струга

16.08.2020

Екипата ва Еурофарм Пелистер е победник на 48. издание на традиционалниот турнир во Струга. Во големото финале, битолчани беа подобри од актуелниот шампион на Европа и на...

читај повеќе >

Во борба за третото место, Металург го надигра тимот на Охрид

16.08.2020

Металург го заврши настапот на 48. издание на турнирот во Струга, со освојувањето на третото место. Во малото финале, нашиот тим го надигра Охрид, кого го совлада со убедливи 26:31...

читај повеќе >