Турнири / Подготовки

Стана познат составот на групите за претстојниот ракометен турнир во Струга

04.08.2020

Од 12 до 16 август на отвореното игралиште “Горан Попоски Бабец“, кај “Женска плажа“, ќе се одржи 48. издание на традиционалниот ракометен турнир во Струга. Овој пат на...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург замина за Маврово

31.07.2020

Екипата на Металург утрово замина за Маврово, каде ќе ја одработи третата фаза од подготовките за новата сезона. Во наредните десет дена во Маврово, покрај тоа што ќе...

читај повеќе >

Металург во Маврово продолжува со подготовките

31.07.2020

Од денеска, па во наредните десет дена ракометарите на Металург ќе престојуваат во Маврово, каде што ќе ја работат третата фаза од подготовките за новата сезона, која за нив...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург одржа кондиционен тренинг на отворено

28.07.2020

Прв пат од почетокот на подготовките, Металург одржа кондиционен тренинг на отворено. Момците тренираа на игралиштето на ФК Скопје, а тренерот Кастратовиќ наметна силно...

читај повеќе >

Фотогалерија: Засилувањата пристигнаа, Металург е комплетен

27.07.2020

Металург продолжува со тренизи во мали групи во сала. Во текот на викендот пристигнаа сите странци, меѓу кои и нашите нови петмина ракометари, кои ја засилија екипата во...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург ги одржа своите први тренинзи во подготовките за новата сезона

23.07.2020

Металург денеска ги одржа своите први тренинзи во подготовките за новата сезона. Водејќи се според утврдените протоколи на РФМ, одржани се два утрински тренинзи во мали...

читај повеќе >

Металург го одржа првиот состанок, пред новата ракометна сезона

22.07.2020

Металург вечерва го одржа првиот состанок пред новата сезона. Тренерот Кастратовиќ засега го има на располагање само македонскиот дел од тимот, додека остатокот од екипата...

читај повеќе >

Металург стартува со подготовките на 20 јули

09.07.2020

Дваесетти јули е датумот што тренерот на Металург, Зоран Кастратовиќ, го одреди за почеток на подготовките за новата ракометна сезона во која металурзите покрај што ќе бидат...

читај повеќе >

Во Нашице, Металург загуби од екипата на Нексе

20.02.2020

Металург, во рамките на подготовките за вториот дел на сезоната, денеска гостуваше во Нашице, каде одигра пријателски натпревар со екипата на Нексе. По голема борба, Нексе...

читај повеќе >

Минимален пораз на Металург против Војводина во Нови Сад

18.02.2020

Металург во Стара Пазова ја одработува последната фаза од подготовките за новата сезона. Во склопот на овие подготовки, нашите ракометари денеска во Нови Сад одиграа...

читај повеќе >