Турнири / Подготовки

Металург утре ќе ги почне подготовките за новата сезона

05.08.2018

Металург од утре ќе ги почне подготовките за новата сезона во која повторно ќе води битки на четири фронта: Лигата на шампионите, СЕХА-лигата, првенството на Македонија и во...

читај повеќе >

Данило Брестовац ги одбра своите помошници

30.07.2018

Новиот шеф на стручниот штаб на РК Металург, Данило Брестовац, го комплетира тимот на своите соработници. Прв асистент ќе му биде Оливер Димитриоски, додека тренер на...

читај повеќе >

Металург ќе ги стартува подготовките за новата сезона на 6 август

30.07.2018

Металург ќе ги стартува подготовките за новата сезона на 6 август, кога е планиран и првиот собир. Во следните три дена ќе се тренира во Скопје, а потоа екипата ќе замине во...

читај повеќе >

Во пријателски натпревар, Металург го совлада Пелистер

22.02.2018

Како дел од подготовките за претстојните обврски во СЕХА-лигата, Металург одигра пријателски натпревар со екипата на Пелистер. Средбата со водечката екипа во досегашниот...

читај повеќе >

Металург “го среди“ и Еурофарм Работник

26.08.2017

Металург ги привршува подготовките во Охрид, во чии рамки одигра и три пријателски средби. Најпрво беше совладан тимот на Пелистер (33:23), а потоа и екипата на Охрид (31:27),...

читај повеќе >

Металург го совлада и Охрид

24.08.2017

Металург, во склопот на завршните подготовки во Охрид, вечерва го одигра својот втор пријателски натпревар, овој пат против составот на Охрид, кој го совлада со резултат 31:27...

читај повеќе >

Металург денеска на мегдан со екипата на Охрид

24.08.2017

Металург, кој е во финална фаза од подготовките за новата сезона, денеска го игра својот втор пријателски натпревар во Охрид. Нашиот денешен противник е токму екипата од...

читај повеќе >

Металург убедлив на контролката против Пелистер

22.08.2017

Металург во моментот е во Охрид, каде тренира во склопот на последната фаза од своите подготовки за новата сезона. Составот на Лино Червар, меѓу другото, формата ја бруси и со...

читај повеќе >

Металург стартува со завршната фаза од подготовките

20.08.2017

Ракометарите на Металург од денеска во Охрид ќе ја започнат завршната фаза од подготовките пред почетокот на новата натпреварувачка сезона. Избраниците на Лино Червар, во...

читај повеќе >

Металург подготовките ќе ги продолжи во Охрид

18.08.2017

По струшкиот турнир, Металург мина во Скопје само неколку дена и веќе в недела нашите ракометари подготовките ќе ги продолжат во Охрид. Во нашата сала “Автокоманда“ во тек...

читај повеќе >