Турнири / Подготовки

ФОТО: МЕТАЛУРГ СЕ СМЕСТИ ВО МАВРОВО

04.08.2014

По само еден ден во Скопје, Металург се пресели во Маврово и се смести во преубавиот хотел Бистра, каде ќе продолжи со подготовките. Маврово прерасна во вистински спортски...

читај повеќе >

РАКОМЕТАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ СЕ НАТПРЕВАРУВАА ВО ПЛИВАЊЕ И ВО ТРЧАЊЕ. ФОТОГАЛЕРИЈА

19.08.2013

Ракометарите на Металург денеска имаа тренинг со натпреварувачки карактер. Се натпреваруваа во пливање, во трчање и во изведување на кардиоваскуларни вежби, или како што на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГИ ПРОДОЛЖУВА ПОДГОТОВКИТЕ ВО ОХРИД

19.08.2013

По освојувањето на турнирот во Струга, екипата на Металург ги продолжи своите подготовките во Охрид. Ракометарите се сместени во хотелот “Белви“, а ќе тренираат по двапати...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ Е ПОБЕДНИК НА ТУРНИРОТ ВО СТРУГА

18.08.2013

Екипата на Металург е победник на традиционалниот меѓународен турнир во Струга. Втора година по ред шампионскиот пехар ќе ги краси витрините на нашиот клуб. Во финалето...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ И ИВРИ ЌЕ СЕ БОРАТ ЗА ПЕХАРОТ ВО СТРУГА

17.08.2013

Екипите на Металург и на Иври ќе се борат за пехарот на турнирот во Струга. Тоа е епилогот по денешните средби, во кои Вардар очекувано загуби од екипата на Иври, а Металург...

читај повеќе >

“СТРУГА 2013“. ПАДНА И БРЕСТ МЕШКОВ. МЕТАЛУРГ ЌЕ ИГРА ВО ФИНАЛЕТО.

16.08.2013

Во својот втор натпревар од струшкиот турнир екипата на Металург го совлада силниот состав на Брест Мешков, со минимални 21:20 (12:10). Металург, втора година по ред, ќе игра во...

читај повеќе >

ПОЧНА ТУРНИРОТ ВО СТРУГА. МЕТАЛУРГ ЛЕСНО ДО ПОБЕДА ПРОТИВ ДОМАЌИНОТ

15.08.2013

Во Струга денеска свечено е отворен традиционалниот 41. меѓународен ракометен турнир “Струга 2013“. Во првиот натпревар се сретнаа ланскиот победник, екипата на Металург, и...

читај повеќе >

МЕТАЛУРЗИТЕ МАКСИМАЛНО АНГАЖИРАНИ НА ПОДГОТОВКИТЕ НА ЗЛАТИБОР

07.08.2013

Ракометарите на Металург веќе седум дена работат со засилено темпо на висинските подготовки на Златибор (Србија), каде што постепено ја градат формата за претстојниот...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЕ СМЕСТИ ВО ЗЛАТИБОР. ФОТОГАЛЕРИЈА

02.08.2013

Металург пристигна во Златибор. Екипата се смести и приквечер го одржа и првиот...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ВЛЕГУВА ВО СЛЕДНА ФАЗА ОД ПОДГОТОВКИТЕ

01.08.2013

Металург влегува во следна фаза од подготовките. Утре наутро Металург заминува на висински подготовки во Златибор каде што ќе остане до 10 август. Во текот на осумдневниот...

читај повеќе >