Турнири / Подготовки

Металург лесно се справи со шампионот на Косово

17.02.2016

Во пријателска средба, Металург денеска ја совлада екипата на Беса Фамиглиа од Пеќ, со резултат 34:23 (18:9). Освен во воведните неколку минути, Металург доминираше во текот на...

читај повеќе >

Металург утре игра меѓународен пријателски натпревар

16.02.2016

Во рамките на подготовките за вториот дел на македонското ракометно првенство, Металург утре ќе одигра меѓународен пријателски натпревар со екипата на Беса Фамиглиа од Пеќ...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈА ЗАГУБИ БИТКАТА ЗА ПЕТТОТО МЕСТО

27.08.2015

Младиот тим на Металург е поразен во борбата за петтото место на турнирот “Вардар 2015“. Загубивме од екипата на Нексе, со резултат 19:24 (12:13). Натпреварот го загубивме во...

читај повеќе >

ПОБЕДАТА НИ СЕ ЛИЗНА НИЗ РАЦЕ

25.08.2015

Ја имавме победата на денешната средба против руски Краснодар, во натпревар од второто коло на турнирот “Вардар 2015“, но попуштената концентрација во последните минути...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ПОРАЗЕН НА СТАРТОТ НА ТУРНИРОТ “ВАРДАР 2015“

24.08.2015

Во првото коло на турнирот “Вардар 2015“, Металург е поразен од шесткратниот шампион на Шведска и учесник во Лигата на шампионите, екипата на Кристијанштад, со резултат 21:28...

читај повеќе >

ОД УТРЕ СМЕ ДЕЛ ОД ТУРНИРОТ “ВАРДАР“

23.08.2015

Само ден по враќањето од Турција, каде го освоија турнирот “Нилуфер куп 2015“, нашите ракометари ќе настапат и на првиот турнир на РК Вардар. Металург во својата група за...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО ОСВОИ ТУРНИРОТ ВО БУРСА

21.08.2015

Ракометарите на Металург се победници на турнирот “Нилуфер куп 2015“, откако пред малку ја совладаа екипата на Нилуфер, со резултат 30:26 (12:16). И на овој натпревар се покажаа...

читај повеќе >

НЕРЕШЕН ИСХОД НА СРЕДБАТА МЕТАЛУРГ- ГЕЗТЕПЕ

19.08.2015

Во првиот натпревар од турнирот во Бурса, Металург одигра нерешено со екипата на Гезтепе. Резултатот од оваа средба е 26:26 (15:14). Металург оваа сезона е со доста изменет состав...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАМИНА НА ТУРНИР ВО ТУРЦИЈА

18.08.2015

Денеска наутро Металург во комплетен состав замина во Турција, каде во следните три дена ќе биде дел од турнирот “Нилуфер-куп 2015“ во Бурса. Металург замина со утринскиот...

читај повеќе >

В ПЕТОК, МЕТАЛУРГ ЗАМИНУВА НА ПОДГОТОВКИ ВО ВРЊАЧКА БАЊА

17.03.2015

Откако ги заврши обврските во Лигата на шампионите и во СЕХА-лигата, Металург почна со подготовките за плеј-офот во македонското првенство. В петок, Металург ќе замине во...

читај повеќе >